Büyükelçi Serdar Kılıç’tan 23 Nisan Mesajı

Büyükelçi Serdar Kılıç'tan 23 Nisan Mesajı

Türkiye'nin Amerika Birleşik Devletleri Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temel taşını oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 23 Nisan 1920 tarihinde kuruluşunun yıldönümünü de temsil eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı her zaman olduğu gibi bu yıl da aynı coşkuyla kutladığımızı ifade ederek şu satırlara yer verdi.

23 Nisan 2018 - 20:38

Büyükelçi Kılıç yayınladığı mesajda "Türk Milletinin çelikleşmiş iradesinin vücut bulduğu Yüce Meclisimizin kuruluşunun 98. yıldönümünü kutladığımız bugünün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından milletimizin ve ülkemizin daha da müreffeh geleceğinin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmesinin anlamını ve önemini bir kez daha idrak ediyoruz.

Ülkemizin istiklalinin, istikbalinin güvencesi olan sevgili çocuklarımız,

Birlik ve bütünlüğünüzü muhafaza ettiğiniz, bayrak, vatan ve millet sevdasını yüreğinize nakşettiğiniz takdirde hayallerinizi ve inandığınız ideallerinizi gerçeğe dönüştürmenizin önünde hiç bir engelin duramayacağını en somut şekilde tüm dünyaya gösteren Atatürk'ün sizlere adadığı bu özel gününüzü can-ı gönülden kutluyorum." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uyumlu çift: Hacı Sabancı-Nazlı Kayı
Uyumlu çift: Hacı Sabancı-Nazlı Kayı
Doğa Rutlay: 'Hastanedeki ikinci günden bu fotoğraf'
Doğa Rutlay: 'Hastanedeki ikinci günden bu fotoğraf'