Bylock Mağduru Mustafa Yaman Konuştu

Bylock Mağduru Mustafa Yaman Konuştu

ByLock mağduru olduğu anlaşılınca 175 gün tutulduğu cezaevinden kısa bir süre önce çıkan Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mustafa Yaman, Saadet Partisi Ümraniye İlçe Teşkilatının kongresine katıldı. Yaman burada yaptığı konuşmada, "Ben kendi mesleğim itibarıyla ve Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi olarak, daima adalet arayışında olan biriydim. Ancak cezaevine girdiğimde karşılaştığım manzara gerçekten içler acısıydı" dedi.

01 Ocak 2018 - 20:01

ByLock'taki tuzak mağduru olan ve 175 gün cezaevinde tutulan Mustafa Yaman, özgürlüğe kavuştuktan sonra yine cihad çalışmalarına başladı. Önceki akşam yapılan Saadet Partisi Ümraniye İlçe Kongresine katılan Yaman, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ben kendi mesleğim itibarıyla ve Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi olarak, daima adalet arayışında olan biriydim. Ancak cezaevine girdiğimde karşılaştığım manzara gerçekten içler acısıydı. Daha 20–21 yaşına girmemiş gençlerimiz gözlerimizin önünde eriyip gidiyordu. İnanın vicdanınızın sızlamaması mümkün değil. O gençlerin kapalı alanlarda, beton yığınlarının arasında çıldırdıklarını gördükten sonra. Dışarıya çıkıp Saadet Partisi’nin şimdiye kadar yaptıklarından daha çok çalışmasının gerektiğini idrak ettim. Bizim için alınabilecek en büyük derslerden birisiydi. Paçamızdan tutuşmuş gibi can havliyle gençlerimiz oraya düşmeden onları kurtarmamız gerekiyor. Uyuşturucu tuzağına, cinayet, hırsızlık ve gasp gibi tuzaklara düşmeden onları burada kazanmak bizim en önemli görevlerimizden biridir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi