Çağatay Akman’dan flaş itiraf: Bir kıza aşık oldum, kursa...

Çağatay Akman'dan flaş itiraf: Bir kıza aşık oldum, kursa yazıldım!

'Gece Gölgenin Rahatına Bak' şarkısıyla üne kavuşan Çağatay Akman, yeni şarkısı ve kariyeriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

10 Mart 2018 - 11:20

Onur Kırış'ın sunduğu, Kral Pop TV ve Kral Pop Radyo'da yayınlanan '20 Dakika' programı, bu hafta Çağatay Akman’ı ağırladı.

MÜZİK HAYATINA İLK ADIMI NASIL ATTI?

İlk olarak video paylaşım platformunda söylediği şarkılarla büyük ilgi gören Çağatay Akman, müzik kariyerine nasıl başladığını anlattı: 7. sınıfta bir kıza aşık olmuştum ve onun gittiği kursa yazıldım. Kaydımı yaptırdım ve kendimi onun sınıfına aldırdım. Sonra bir baktım ki, o kursta yoktu. Ben de param yanmasın diye gitar kursuna yazıldım ve aslında müzik hayatıma ilk adımımı atmış oldum. Sosyal medyada şarkı söyleyip, paylaşım yapıyordum. Sonra bunu profesyonel olarak yapmak istedim. Eskiden beri hayalim müzikal anlamda kariyer yapmaktı.

ŞARKININ REKOR KIRAZCAĞINI BEKLİYORDUM

İlk  profesyonel çalışmasını 'Gece Gölgenin Rahatına Bak' isimli şarkısıyla yapan Çağatay Akman, sürekli cover şarkı okumaktan sıkıldığı için kendi şarkısını hazırladığını söyledi: Artık kendi şarkımı okumanın zamanı gelmişti. 6 ay boyunca bu şarkı için çok çalıştık. Sonra Abdullah Özdoğan ile yollarımız kesişti, birbirimize güvendik ve  bugünlere geldik.  Açıkçası şarkının bu kadar çok rekor kırmasını bekliyordum. Çünkü çok fazla kitlem vardı.

RAP SANATÇISI DEĞİLİM

Programda  yaptığı müzik tarzını da yorumlayan Çağatay Akman, kendi müziğini yaptığını ve  müzik piyasasına ve müzikseverlere kendi tarzını benimsettiğini söyledi. Rap sanatçı olarak adlandırılmaktan hoşlanmadığını dile getiren genç şarkıcı, özellikle rap müziği yapmadığının altını çizdi.

DİNLEYİCİNİN NABZINI TUTMAK ÖNEMLİ

Yeni şarkısı 'Yüreğim Davacı' hakkında konuşan Akman, “Yaptığımız şarkının zamanı bittiği anda artık yeni bir şarkı yapmam gerektiğini anlıyor ve hazırlıklara başlıyoruz. Şarkıyı hazırlarken dinleyenlerini nabzını tutmak gerekiyor. İnsanların ne dinlediğini, ne sevdiğini çok iyi analiz etmek gerekiyor ifadelerini kullandı.Onur Kırış’ın sunduğu '20 Dakika' programı, 12 Mart Pazartesi saat 13.00’te yayınlanacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu
Nihat Hatipoğlu Rektör Oldu
Florida'da Uygunsuz Mesaj Atan Başkan istifa etti
Florida'da Uygunsuz Mesaj Atan Başkan istifa etti