Çağrı Üre'nin Cenazesi 20 gün sonra Defnedildi

8 Mayıs'ta Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletine bağlı Santa Ana kentinde sarhoş bir sürücünün çarpması sonucu hayatını kaybeden Çağrı Üre 20 gün sonra toprağa verildi. Meksikalı eşinin yakılmasını istediği Anne ve Babasının ise Türkiye'ye götürmek istediği Çağrı Üre Los Angeles'ta İslami usüllerle toprağa verildi.

Çağrı Üre'nin Cenazesi 20 gün sonra Defnedildi
27 Mayıs 2019 - 13:19

31 yaşındaki Çağrı Üre, madde bağımlısı ve alkollü bir kadının kullandığı aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Üre'nin cenazesine, ailesi ve sevenlerinin yanı sıra Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz, başkonsolosluk çalışanları, Güney California Türk Amerikan Derneği (ATA-SC) Başkanı Nilay Nylund, Orange County Türk Amerikan Derneği (OCTAA) üyeleri katıldı.

Gofundme'den yaklaşık 10 bin dolar toplayan Amerikalı Türkler'in yanı sıra Türk Dış işleri de merhumun defnedilmesi için destek oldu.

Genç adam, İslami usullere uygun olarak Los Angeles'ta toprağa verildi. Katolik olan eşi Evelyn Saldivar başta cenazenin yakılmasını istemiş, Los Angeles Başkonsolosluğunun çabaları ve Türk Amerikan toplumunun kendisi ile konuşması ve cenaze masraflarının karşılanması ile İslami usullere uygun olarak defnedilmesini kabul etmişti.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum