• Reklam
Reklam

California'da, Pakistanlı Başkandan Türklere Ziyaret

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletine bağlı Irvine kentinin Belediye Başkanı seçilen ve ilk Müslüman Farrah Khan, seçimlerde kendisini destekleyen Türkler ile buluştu.

Reklam
California'da, Pakistanlı Başkandan Türklere Ziyaret
15 Kasım 2020 - 19:16
  • Reklam
Irvine'de Pakistan asıllı Farrah Khan, kentin ilk Müslüman belediye başkanı seçildi. Farrah Khan, California eyaletinde bir ilk olan başarısının ardından seçimlerde kendini destekleyen Türkler ile bir araya geldi.

Ev sahipliğini iş adamı Ergun ve Juliana Kırlıkovalı'nın yaptığı toplantıya Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosu Can Oğuz'un yanı sıra Khan'ın kampanyasına aktif şekilden destek veren Doç. Dr. Ayça Altıntığ, Orange County Türk Amerikan Okulu Müdürü Elif Yıldız Bulut ile iş ve sosyal alanda toplumun önde gelen isimleri katıldı.

Farrah'ı tebrik eden Başkonsolos Oğuz, başarısının Irvine ve bölge için büyük bir gelişme olduğunu ifade etti. Khan ise kampanyası sırasında Azerbaycan'ı ziyaret ettiği ve Türkler ile yakın ilişkisi olduğu için eleştirildiğini, halen resmi olarak bununla ilgili hakkında bir soruşturmanın sürdüğünü belirtti. Farrah, "Ama biliyor musunuz ben ne diyorum? Gidin ve ne yapmanız gerekiyorsa yapın. dedi.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com