California’da Silahlı Saldırı

California'da Silahlı Saldırı

ABD'nin California eyaletine bağlı Napa bölgesinde Gaziler Evi'nde silahlı saldırı meydana geldi. Siyah zırh giyen saldırgan üç kişiyi rehin aldı.

09 Mart 2018 - 23:45

ABD'nin California eyaletine bağlı Napa bölgesinde, Gaziler Evi'nde silahlı saldırı meydana geldi. Siyah zırh giyen saldırgan üç kişiyi rehin aldı. Silah sesleri üzerine bölgeye çok sayıda polis ve ilk yardım araçları sevk edildi.

Görgü tanıkları 30 kez silah sesi duyduklarını aktarırken, olayda ölü yada yaralı olup olmadığı şimdilik açıklık kazanmadı. Polis yetkilileri halka aktif silahlı saldırı bölgesinden uzak durma çağrısı yaptı.

Devlet Gazileri İşleri Dairesi, 1984'te açılan evin yaklaşık 1000 yaşlı ve engelli vatandaşla birlikte ABD'nin en büyük gazileri evi olduğunu söylüyor. İnternet sitesi, bağımsız yaşam için eğlence, sosyal ve terapötik aktiviteler içeren bir yerleşim yeri sunduğunu söylüyor.

GAZİLER EVİ

İkinci Dünya Savaşı gazileri, Kore Savaşı, Vietnam Savaşı, Çöl Fırtınası ve Operasyonun gazileri bu evlerde yaşıyordu.

Kampüste 1.200 kişilik bir tiyatro, 9 delikli bir golf sahası, bir beyzbol stadyumu, bowling pistleri, bir yüzme havuzu ve bir askeri Base Exchange şubesi bulunmakta.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
New York'ta Tappan Zee Köprüsü Yıkıldı
ABD’li senatöre Büyükelçi Kılıç'tan sert tepki
ABD’li senatöre Büyükelçi Kılıç'tan sert tepki