• Reklam
  • Reklam

California'da Yangın sonrası Yağma

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletinde 23 Ekim’de başlayan ve şiddetli rüzgar nedeniyle yayılan orman yangınları hala söndürülemedi. Kaliforniya'da ünlüler evlerini terk ederken bölgede yağmalama haberleri geliyor.

Reklam
California'da Yangın sonrası Yağma
31 Ekim 2019 - 10:28
Reklam

54 bin dönüm arazinin yanan bölgede Sabahın erken saatlerinde şiddetli rüzgarların körüklediği ve California'nın güneyini saran yangın ise “Getty” olarak adlandırıldı.
Los Angeles Belediye Başkanı Eric Garcetti, bir ağaç dalının elektrik tellerine düşmesi sonucu yangının güneye yayıldığını belirtti. Garcetti, yangının itfaiye ekiplerinin bir hatasından kaynaklanmadığını belirterek, yangının başladığı ana ait görüntüler yayınladı. Garcetti, “Rüzgar ağaç dalını kırdı, kuvvetli rüzgarlar nedeniyle ağaç elektrik tellerine düştü” ifadelerini kullandı. Kaliforniya'nın kuzeyini saran orman yangını Kincade'in ise San Francisco şehrinden görülebildiği aktarıldı.
Yangın nedeniyle evlerini terk edenler, geri döndüklerinde eşyalarının çoğunun olmadığını ve evlerinin yağmalandığını belirtti. Yetkililer tahliye edilen bölgelere izinsiz girmeye çalışan 3 kişiyi gözaltına aldıklarını açıkladı
California Orman ve Yangından Korunma Sözcüsü Jonathan Cox, yangının söndürülmesinin haftalar sürebileceğini aktardı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam