• Reklam
Reklam

California'da 'Yanlışlıkla' Aşı Önceliği Bakın Kimlere Verildi

ABD'nin California eyaletine bağlı Pasadena'da, bir korona virüs aşı merkezinin sisteminde teknik bir hata oluştu. Aşı önceliğindeki sıralamanın değişmesine sebep olan hatada, öncelik bakın kimlerin oldu?

Reklam
California'da 'Yanlışlıkla' Aşı Önceliği Bakın Kimlere Verildi
11 Mart 2021 - 14:29
  • Reklam
Oluşan teknik problemden ötürü çok sayıda kişi aşı sırası gelmediği halde kayıt oldu. Medya sektörü ve Hollywood'da çalışanların çoğunluğunu oluşturduğu yüzlerce kişi, aşı sırası gelen yaşlılar ve risk grubundakilerin önüne geçerek aşı randevusu aldı.

Los Angeles Times'ta yer alan habere göre skandal, bir gazetecinin aşı randevusu almak için özel bir linkin kendisine ulaşmasıyla ortaya çıktı. Sağlık yetkililerine ulaşan gazeteci sayesinde inceleme başlatıldı.

Özellikle medya sektöründe yayılan link nedeniyle, öncelik sırasında olan yaşlılar, risk grubundaki meslekler ve sağlık çalışanları yerine, yüzlerce Hollywood ve medya çalışanının aşı randevusu aldığı gerçeği ortaya çıktı.

Şehir sözcüsü Lisa Derderian, "Maalesef medya sektöründen biri, aşı sistemi linkini paylaşmış." açıklamasını yaptı. Sırası gelmediği hâlde randevu alanların yapım şirketlerinde, televizyonlarda, gazetelerde ve dizilerde çalışanlar olduğu söylendi.

Sorunun çözülebilmesi için, şehrin aşılama programı şimdilik durduruldu. Bu sorun yaşanmasaydı, tesis şehrin en büyük aşı merkezi olacaktı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com