• Reklam
Reklam

Çalıştığı Yeri Dolandırdı, Estetik Yaptırdı

New Jersey'de Karen O'Brien isimli bir kadın, çalıştığı şirketten 600 bin dolar çaldı. Kadının o parayla yaptıkları ise Amerika'nın gündemine oturdu.

Reklam
Çalıştığı Yeri Dolandırdı, Estetik Yaptırdı
12 Şubat 2021 - 07:22 - Güncelleme: 12 Şubat 2021 - 09:24
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde çalıştığı şirketten 600 bin dolar çalan Karen O'Brien, parayı plastik cerrah için kullandı. Yetkililer, insan kaynakları eski müdürünün South Jersey'deki işvereninden bir yıllık bir program boyunca 600.000 dolardan fazlasını zimmete geçirmekle ve çalınan fonları tasarımcı kıyafetleri ve plastik cerrahi için ödemekle suçlandığını söyledi.

Lüks Çantalar Aldı
Burlington'a göre, Cinnaminson merkezli SEA BOX, Inc. için çalışan Karen O'Brien, diğer satın alımların yanı sıra Saks Fifth Avenue, Gucci ve Louis Vuitton'dan kıyafet, çanta ve diğer aksesuarların ödemesini yapmak için şirketin kredi kartını kullandı.

Şirketin Parasıyla, Kendisi ve Arkadaşının Kalçasını Büyüttü
İlçe Savcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, şirket çalışanı kadın, şirketin kredi kartını Porto Riko'da tatil yapması için uçak bileti satın almak, araba kiralamak ve kalacak yer satın almak için kullandı. Hatta kendisi ve bir arkadaşının Las Vegas plastik cerrahi merkezinde kalça büyütme prosedürlerinden geçmesi için ödeme yaptı.

Yetkililer, Maple Shade'den 41 yaşındaki O’Brien'in, polis tarafından durdurulduktan sonra Gloucester City'de tutuklandığını ve o esnada yanında 30.000 doları olduğunu keşfettiğini söyledi. Bir dolandırıcılık planı amacıyla yasadışı alma ve bilgisayarla ilgili faaliyetlerle hırsızlıkla suçlandı. Savcılığa göre, soruşturma, SEA BOX yetkililerinin O’Brien'in şirketten hırsızlık yaptığının iddia edildiği konusunda polisi uyarması üzerine başladı. Savcıların iddiasına göre, dolandırıcılık 12 aylık bir süre boyunca gerçekleşti ve O’Brien, firmanın Aralık ayında sona eren kredi kartını kullanarak kişisel harcamalarında 614.499 $ 'ı artırdı. Şirketin temsilcisi, yorum talebine hemen yanıt vermedi. Savcılığın açıklamasına göre, O’Brien işten çıkartıldı ve avukat tutup tutmadığı ise belli değildi.

Yetkililer, mahkeme duruşması öncesinde gözaltında kaldığını söylediler.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com