Çavuşoğlu - Pompeo görüşmesiyle ilgili ABD’den açıklama

Çavuşoğlu - Pompeo görüşmesiyle ilgili ABD'den açıklama

ABD Dışişleri, Bakan Mike Pompeo ile Dışişleri  Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu arasında yapılan telefon görüşmesinde, ABD'nin Suriye'den  çekilme sürecinin ele alındığını duyurdu.

13 Ocak 2019 - 08:10

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Robert Palladino, yaptığı yazılı  açıklamada, (Bakanlar) ABD güçlerinin Suriye'den maksatlı ve koordineli bir  şekilde çekilmesinin parçası olarak ABD ile Türkiye arasındaki dayanışmanın önemi  konusunda mutabık kaldı. Bakan Pompeo, ABD'nin, hem ABD hem de DEAŞ ile mücadele  küresel koalisyonu ile çalışan kuvvetlerin korunmasına verdiği önemi vurgularken,  Türkiye'nin Suriye sınırında söz konusu güvenlik kaygılarını gidermeye yönelik  taahhüdünü yineledi. ifadesini kullandı.Palladino, görüşmede ayrıca, Türkiye'de tutuklu ABD vatandaşı Serkan  Gölge ve diğer konsolosluk çalışanların durumunun da ele alındığı kaydedildi.

Hatay'da görülen FETÖ'ye yönelik davada silahlı terör örgütüne üye  olmak suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Serkan Gölge'ye 7  yıl 6 ay hapis cezası verilmişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Musaf Kızılkaya Yazdı Yasarı Tiyatrosu
Musaf Kızılkaya Yazdı Yasarı Tiyatrosu
Erdoğan Bugün Washington'a Geliyor
Erdoğan Bugün Washington'a Geliyor