Cep Telefonlarının Şarjı 1 Ay Sürecek

Cep Telefonlarının Şarjı 1 Ay Sürecek

ABD’li Verizon operatörünün patronu Lowell McAdam, yeni teknolojilerle birlikte gecikme sürelerinin çok düşük seviyelere ineceğini ve bunun da bataryalara olumlu etkisinin olacağını belirtti.

25 Mart 2018 - 06:55

Yeni nesil iletişim teknolojileri 5G bu yıl sonuna doğru resmi olarak kullanıma sunulacak ve hayatımıza pek çok şeyi değiştirmesi bekleniyor.

5G dendiğinde genelde yüksek erişim hızları akla geliyor ancak enerji verimliliği de çağ atlayabilir.

1 ay giden akıllı telefonlar Yıl sonunda 5G altyapısını kullanıma sunmaya hazırlanan ABD’li Verizon operatörünün patronu Lowell McAdam, yeni teknolojilerle birlikte gecikme sürelerinin çok düşük seviyelere ineceğini ve bunun da bataryalara olumlu etkisinin olacağını belirtti. Ünlü CEO belirli senaryolarda tek şarjda bir aya kadar gidebilen kullanım sürelerinin sürpriz olmayacağını vurguluyor. 

Hali hazırda 4G altyapısındaki gecikme süreleri 100ms civarında geziniyor. Bunun 1ms civarına kadar inebileceğini düşünenler mevcut. Şu anda kullandığımız ve bir gün şarjı giden bir telefonun 5G şartlarında 1 aya kadar kullanım süresi sunacağını düşünmek gerçekten oldukça heyecan verici. 

5G donanım teknolojilerinde baz istasyonu olsun, mobil modemler olsun daha akıcı bir iletişim sunacağı için enerji verimliliği anlamında çok daha gelişeceği zaten biliniyor. Peki gerçekten bir aya kadar giden telefonlar mümkün olacak mı? Pek çok uzman bunun bir ütopya olduğunu söylese de gelecekte büyük bir devrimi başlatabilir.

Chairman and CEO of Verizon, where we believe in the power of technology to solve the world's biggest challenges. As one of the architects of today's global wireless industry, I'm proud and honored to have built wireless businesses on three continents.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kötü günler geride kaldı
Kötü günler geride kaldı
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'