• Reklam

Ceylan Rowe Eyalet Meclisi İçin Oy Verdi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletinde Türk kadın aday Ceylan Rowe'nin de yarıştığı Eyalet meclisi seçimleri bugün yapıldı. Türk aday Ceylan Rowe oyunu kullanırken, seçim sonuçları yavaş yavaş açıklanıyor.

Reklam
Ceylan Rowe Eyalet Meclisi İçin Oy Verdi
01 Eylül 2020 - 21:08 - Güncelleme: 01 Eylül 2020 - 21:45
  • Reklam
12. Worcester Bölgesinde Demokrat Partiden Eyalet Temsilcisi adayı olarak seçimlere giren Ceylan Rowe, Berlin, Boylston, Clinton, Lancaster, Northborough ve Sterling bölgesindeki seçmenlerden oy istedi.

Bir iş kadını olarak, ilham verici ürünler satan ve gelirin bir kısmını hayır kurumlarına bağışlayan bir online mağaza olan 'Trendy Napkin'i kuran Rowe bu çalışmadan dolayı Little Rock'taki Dünya Kadın Vakfı, Arkansas, Küçük İşletmeler Yuvarlak Masasında Massachusetts Kadın Konferansı, Kadınlar için Metrowest Konferansı ve 495 Corridor's Business Forward Female's Luncheon gibi kadınların girişimcilik etkinliklerinde konuşmacı olarak yer almıştı.

2016 yılından bu yana, Massachusetts kadınlar ile yasa koyucuları arasında bir köprü olan Kadının Statüsü MetroWest Komisyonu'nun görev alan Ceylan Rowe, kadınların yerelde karşılaştıkları zorlukları ve engelleri vurgulamak, olumlu ve etkili bir değişim için bir çok projede görev yaptı.

Rowe aynı zamanda, kadınlara yönelik konferansları kolaylaştıran ve birbirlerini desteklemek, bağlantı kurmak ve ilham vermek gibi ortak bir hedefe sahip bir program olan She's Local'ın yönetim kurulunda da görev aldı.

Northeastern Üniversitesi'nden Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında lisans derecem var ve Babson College'da MBA eğitimi alan Ceylan Rowe, Üniversite yıllarında Massachusetts Mülteciler ve Göçmenler Bürosunda çalıştı ve Birleşmiş Milletlerin göçmenlik programlarında aktif rol aldı. 
Evli 2 çocuk annesi olan Rowe MA 12. Worcester Bölgesinde Eyalet Temsilcisi olabilmek için yarışıyordu. 
Bugün eşi destekçileriyle birlikte oy kullanan Rowe sonuçları merakla beklediğini belirtti.

Rowe "Tüm arkadaşlarıma, aileme ve destekçilerime çok teşekkür ederim. Son on aylık kampanyayı tamamlamak ne kadar güzel bir gün. Kalbimin derinliklerinden teşekkür ederim. İlçemiz bir şampiyonu hak ediyor ve değişimi hak ediyor. Sonuçları alırken sizi saatlik olarak bilgilendirmeye devam edeceğiz." dedi.

Massachusetts eyaletindeCumhuriyetçi Edward Markey, Demokrat Joseph Kennedy'e karşı seçimi önde götürüyor.
Oyların sayımı devam ederken, 12. seçim bölgesindeki sonuçlar henüz açıklanmadı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com