Chicago’nun En Prestijli Galasında Türk Bayrağı

Chicago'nun En Prestijli Galasında Türk Bayrağı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Illinois eyaletine bağlı Chicago kentinde her yıl düzenlenen Meet the 2018 Chicago Consular Corps Gala Award Winners galasında Türkiye Chicago Başkonsolosu Umut Acar da katıldı.

02 Aralık 2018 - 06:22 - Güncelleme: 03 Aralık 2018 - 21:05

Chicago Cities International derneği tarafından her yıl düzenlenen Chicago Diplomatlar galasına 86 ülkeden 600 seçkin davetli katıldı. Chicago Hilton'da düzenlenen geceden gelen gelir Chicago öğrencilerine burs desteği sağlıyor.  İlk kez Chicago'da okuyan bir Türk öğrenci bu gala gelirinden burs kazandı.

Gala gecesine Türkiye'nin Chicago Başkonsolosu Umut Acar katıldı.

Bu yıl ki Chicago Konsolos Birliği galası ödülleri Seçkin küresel vatandaş ödülü Oscar Munoz ile Chicago markası olan United Havayolları şirketine verildi. 

Chicago'yu dünyaya tanıtmak amacıyla düzenlenen bu gecede CSCI gönüllü ödülü Chicago'yu Amerika dışında en çok anlatan Camille July'ye verildi. 

Chicago'nun teknoloji ve yenilik ödülü ise ChicagoNext projesi ile Tasytrade başkanı Kristi Ross aldı. Dünyanın en hızlı büyüyen fintech şirketlerinden biri olarak, tastytrade yeni teknolojilerle oyun üzerine çalışan bir şirket. 2017'de, düşük bir sermaye ile kurulan şirket hızlı yükselmesiyle dikkat çekti. Chicago Topluluğu ve Gelecek ödülü için özellikle teknik ve girişimcilik ile genç kadınlar üzerinde duruluyor. Kristi Ross tastytrade bu ödüle layık görüldü.

Son olarak, bu yılki kurumsal Büyükelçi ödülü, Chicago'nun profilini bir küresel iş merkezi olarak yükseltmeye yardımcı olan ve şehrin ekonomik büyümesine katkıda bulunan McDonald's verildi. Ödülü Şirketin Global şefi Robert Gibbs aldı.

McDonald's'ın 2000 kişilik  küresel karargahı Chicago'da bulunuyor. Küresel ekonomiye Chicago'yu ön plana koymak için uluslararası iş faaliyetleri şirket bu ödüle layık görüldü.


2018/12/2018-12-02-07-00-54.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Iran says minister's missile remarks meant to challenge US
Iran says minister's missile remarks meant to challenge US
Dad dies trying to save his kids from rough water
Dad dies trying to save his kids from rough water