Chicago Türkiye'ye Festivali

Bu yıl 15. düzenlenen Chicago Türk Festivali, Amerika Birleşik Devletleri'nin İllinois eyaletine bağlı Chicago Daley Square'de yapıldı. Türkiye Şikago Başkonsolosluğu tarafından desteklenen ve bölgede ki TACA Derneği ve Türklerin hazırladığı festivale yoğun ilgi vardı.

Chicago Türkiye'ye Festivali
16 Eylül 2018 - 09:34 - Güncelleme: 16 Eylül 2018 - 10:47

Daley meydanında İstiklal Marşı ile başlayan festivale gönüllüler Türk yemekleri servisi yaparken, Karadeniz halk oyunları ekibi Karadeniz yöresinden çeşitli oyunlar sergiledi. Türk motifleriyle süslenmiş mankenlerin defilesi ise Chicagolulardan yoğun alkış aldı. 

Türkiye'nin tarihi turistik yörelerinin yanı sıra öğrenciler için rehberlik hizmeti de verilen festival alanı Türkiye'den bir şehir gibiydi. Türk el işi hediyelik eşya standı en çok ziyaret alan reyon olurken, Türk yemekleri için sipariş veren Amerikalılar yemeklere tam not verdi. 

Türkiye Şikago Başkonsolosu Umut Acar açılış konuşmasında "Bu festivale Dışişleri Bakanlığı’nın Kültür Dairesi, TACA Derneği ve gönüllüler destek verdi. Herkese teşekkür ederim." dedi. YORUMLAR

  • 1 Yorum