• Reklam
Reklam

CIA'nın Videosu Ülkeyi Karıştırdı

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA'nın işe alım videosu hem ülkeyi hem sosyal medyayı karıştırdı. 2 dakikalık videoda kendisini 'çok yetenekli' olarak tanımlayan 36 yaşında Latin kökenli bir kadın CIA ajanı yer alırken, "Utanç verici" yorumları yapıldı

Reklam
CIA'nın Videosu Ülkeyi Karıştırdı
05 Mayıs 2021 - 10:44
  • Reklam
Videoda ‘Y kuşağından’ olduğunu söyleyen ajan, çalışmalarıyla bir kadının ne olabileceği veya olması gerektiğine dair yanlış yönlendirilmiş ataerkil fikirleri içselleştirmeyi reddettiği dile getirdi.

Göçmen bir ailede doğduğu için beyaz olmayan bir kadın kimliğiyle gurur duyduğunu ifade eden kadın ajan, anksiyete bozukluğuna rağmen işini verimli bir şekilde yaptığı da vurguladı.

CIA sözcüsünün "2019 yılında gerçek ajanlar ve memurların kendi ulusal güvenlik misyonları hikayelerini anlattığı, hala devam etmekte olayn sosyal medya paylaşımlarımız 'Humans of CIA'yi (CIA'nin insanları) başlattık. Amacımız Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarımız aracılığıyla CIA'yi insani kılmak." açıklamasıyla takipçilerinden bu ilanı görüp başvurabilecekleri söyledi. 

Eski CIA görevlisi Bryan Dean Wright, videoyla ilgili olarak yaptığı Twitter paylaşımında, "Deneyimlerime dayanarak konuşuyorum, CIA eskiden ülke misyonuyla ilgiliydi. Şimdi mesele kişisel gündemleri ileri taşımakla ilgili hale geldi. ABD bu yeni istihbarat teşkilatı ile daha az güvenli hale geliyor" diyerek eleştirdi.

The View sunucusu Meghan McCain ise,"CIA’nin işe alım videosu şaka gibi ve utanç verici. Çin, Rusya ve düşmanlarımız bizimle alay edecek" şeklinde paylaşımda bulundu.

Daily Wire muhabiri Ryan Saavedra ise, "ABD Başkanı Biden, ülkedeki her kurumu alay konusu haline getiriyor ve dünya bize gülüyor" dedi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com