xx

Çin'de bir Amerikalı Corona Virüsünden Öldü

Çin'de yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında ölenlerin sayısı 723'e, virüsten etkilenenlerin sayısı 34 bin 546'ya çıktı. İlk olarak Wuhan'da ortaya çıkan virüs, bir Amerikalının ölmesine neden oldu. Bu kişi salgında ölen ilk Çinli olmayan kişi olarak kayıtlara geçti.

Çin'de bir Amerikalı Corona Virüsünden Öldü
08 Şubat 2020 - 03:35

Uluslararası basının son dakika koduyla duyurduğu habere göre; salgının merkezi Wuhan'da bir Amerikan vatandaşının öldüğü doğrulandı.

Amerika'nın Pekin büyükelçilik yetkilisi, koronavirüs tanısı konan 60 yaşındaki Amerikan vatandaşının, 6 Şubat'ta Wuhan'daki bir hastanede hayatını kaybettiğini teyit etti.

Adı açıklanmayan 60 yaşındaki Amerikalının ölümü, virüs salgını başladığı günden bu yana, ölen hem ilk ABD'li hem de ölen ilk yabancı kişi vakası olarak kayıtlara geçti. Bu güne kadar Çin dışında sadece Filipinler ve Hong Kong'da ölüm vakası yaşanmıştı. Burada hayatını kaybeden iki kişi de Çin vatandaşıydı.

 Çinli uzmanlar, ölümcül korona virüsünün yarasalardan insanlara, pangolin aracılığıyla bulaşmış olabileceğini duyurdu.
Çinli uzmanlar, pangolinden alınan genlerin, korona genleriyle yüzde 99 benzerlik gösterdiğini bu nedenle yarasalardan insanlara geçtiği düşünülen virüsün taşıyıcısının pangolin olabileceğini açıkladı.

Çin Güney Tarım Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, bu tespitin virüse karşı alınacak önlemler için önemli bir gelişme olduğu ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum