• Reklam
Reklam

Connecticut'da Çizgifilmdeki 'Ereksiyon' Sahnesi İnfial Yarattı

ABD'nin Connecticut eyaletinde bir ilkokulda çizgifilm krizi yaşandı. Kavga, şiddet ve cinsel tacizin işlendiği çizgifilmde, yetmezmiş gibi bir de penis ereksiyonunun gösterilmesi velileri çileden çıkardı.

Reklam
Connecticut'da Çizgifilmdeki 'Ereksiyon' Sahnesi İnfial Yarattı
01 Nisan 2021 - 12:10
  • Reklam
Connecticut eyaletinin Greenwich eğitim bölgesinde bir devlet ilkokulunda, öğrencilere korkuyla ilgili zihinsel ve fiziksel süreçleri betimleyen bir çizgifilm gösterildi.

Salgından ötürü uzaktan eğitim alan öğrencilerin izlemek zorunda kaldıkları bu çizgifilmi tuhaf bulduklarını, korkuyla başa çıkma temalı çizgi filmin bu yaş grubuna uygun olmadığını belirten veliler, kızgınlıklarını ifade etti.

Velilerin 'iğrenç' diye nitelediği 'Küçük Alfred İle Gölge: Korkmak Hakkında Kısa Bir Hikaye' isimli çizgi filmde, insan gibi konuşan ve hareket eden iki baykuş, Alfred ve Joy isimli iki çocuğu temsil ediyor. Çizgifilm, adeta ebeveynleri birer canavarmış gibi hicveden sahneler içeriyor. Çocuklarını döven ebeveynlerin, yumruklarını sıkarak kavga etmesi, içki içip saldırganlaşmaları gibi durumların çocuklarda acı verici korku yarattığı gösteriliyor.

Çizgifilmde bir de cinsel taciz konusunu işlemek isterken, üzgün bir çocuğun yanında sertleşmiş penisiyle duran çıplak bir erkek bedeni gösterilmesi, bardağı taşıran son damla oldu.

Tüm bu sahnelere öfkelenen veliler, Greenwich okulları başmüfettişi Dr. Toni Jones'dan özür dileyen bir e-posta aldılar. E-postada "Videonun bu noktasındaki içerik Greenwich Devlet Okulu ikinci sınıflarımız için uygun değildi." yazıyordu.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com