Corona Amerika'da Hırsızları da Vurdu

Amerika Birleşik Devletleri Corona virüs Covid-19 ile mücadele ederken salgın nedeniyle New Jersey eyaletinde hırsızlık gibi suçlarda yüzde 40 azalma olduğu, Aile içi Şiddet olaylarında ise yüzde 22 oranında artış olduğu açıklandı.

Corona Amerika'da Hırsızları da Vurdu
29 Mart 2020 - 15:36

New Jersey Eyalet Polis sözcüsü  Col. Patrick Callahan'a göre, yılın ilk üç ayında geçen yıla göre suç oranlarında genel olarak % 18 düştü.

Callahan "Son 1 ayda ise diğer aylara oranla suç oranında yüzde 40 düşüş olduğunu bu düşüşün salgın nedeniyle yaşandığı" belirtti.

Bu arada New Jersey genelinde Polisler üzerinde COVID-19 testleri devam ediyor. Yapılan testlerde eyalet genelinde 700 Poliste COVID-19 virüsü tespit edildiğine dikkat çeken Patrick Callahan "36 bin memur Polis Corona virüsü testi yapıldı. 700 arkadaşımız karantinaya alındı." dedi.

Garden State Polisi 3 ay içinde çoğu ölümlü kazalardan 114 kişinin hayatını kaybettiğini açıklarken, kaza sayısı bir önceki yıla oranda oldukça yüksek açıklamasını yaptı. 

911 çağrılarında bir düşüş olmadığını belirten Callahan "Bergen ve Cape May'ın bazı bölümleri Mart ayında yapılan 911 çağrı sayısında hafif artışlar oldu. Bu çağrıların çoğu bilgi talebi. Tuvalet kağıdı biten 911'i arıyor. Bu konuda ses kaydı uyarısı ekledik." dedi.

Bu ay aile içi şiddetin arttığına işaret eden Callahan "İnsanlar evde oturunca ister istemez aile içi şiddet olayları yaşanıyor. Çoğu komşulardan gelen çağrılara ekiplerimiz en hızlı şekilde müdahale ediyor." şeklinde konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum