• Reklam
Reklam

Covid-19'lu Ceset Kıyıya Vurdu!

Güney Pasifik Okyanusu'nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu'da kıyıya vuran bir cesedin korona virüs taşıdığı anlaşılınca alarma geçildi.

Reklam
Covid-19'lu Ceset Kıyıya Vurdu!
20 Nisan 2021 - 13:10
  • Reklam
Güney Pasifik Okyanusu'nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu'ya, Covid-19 salgını oldukça geç ulaşmış, ülke salgını kayıpsız atlatmayı başaran nadir yerlerden biri olmuştu. 300 bin nüfuslu ülkede yalnızca üç vaka bildirilmişti.

Ancak CNN'de yer alan bir habere göre, 11 Nisan 2021 tarihinde Radio New Zealand, adalar
topluluğunun merkezindeki sahillerden birinde bir cesedin kıyıya vurduğunu duyurdu.

Efate Adası'nda kıyıya vuran ceset Filipinli bir balıkçıya aitti ve yapılan tetkikte balıkçının Covid-19 taşıdığı anlaşıldı. Aynı gün Birleşik Krallık bandıralı bir tanker, mürettebatından biri eksik olarak limandan ayrılmış, sonrasında tanker geri dönerek Vanuatulu yetkililerin isteğiyle arama kurtarma çalışmalarına katılmıştı.

Ölen mürettebatın cesedinin kumsalda bulunmasıyla birlikte, yetkililer tankere de el koydu. Morga kaldırılan cesedin testinin pozitif çıkmasının ardından, ölüm sebebinin korona virüs olup olmadığı araştırılıyor.

Başbakan Bob Loughman, acil şekilde seyahat yasağı uygulamasını yürürlüğe koyduklarını ilan etti. Çoğu polis olan ve olay yeri incelemesine katılan 16 kişi, acilen karantinaya alındı. Sağlık bakanlığı, tüm halkı test yaptırmaya çağırdı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com