• Reklam

Cumhurbaşkanı'ndan Gazeteciye Hakaret

Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro, kendisine yolsuzlukla ilgili soru soran bir gazeteciye, "Yüzünü dağıtırım!" dedi.

Reklam
Cumhurbaşkanı'ndan Gazeteciye Hakaret
23 Ağustos 2020 - 07:09 - Güncelleme: 23 Ağustos 2020 - 07:15
  • Reklam

Brezilya’nın önde gelen gazetelerinden O Globo’dan bir muhabir, Brezilya Cumhurbaşkanı’na Rio de Janeiro’da yeraltı dünyasıyla bağlantılı olduğu iddia edilen eski bir polis memuru tarafından karısının banka hesabına yapılan bir dizi gizemli ödeme iddialarına ilişkin bir soru yöneltti.

Sorunun ardından ise Bolsonaro, gazeteciye “Gerçekten yapmak istediğim şey yüzünü dağıtmak, değil mi?” yanıtını verdi. Brasilia Katolik Katedrali’nin dışında yaşanan olayda Bolsonaro, sorunun ardından gazeteciye safado (pislik torbası) benzetmesini de yaptı.

Cumhurbaşkanı’nın bu yorumları sonrasında medya mensupları ve muhalefet Bolsonaro’yu kınadı.

Brezilya Basın Birliği Başkanı Paulo Jeronimo, O Globo’ya yaptığı açıklamada, “Bu tür davranışlar yalnızca görgü eksikliğini göstermekle kalmıyor. Aynı zamanda basını sindirmeye ve istenmeyen soruları önlemeye yönelik de bir girişimidir” dedi.

Olayın ardından birkaç dakika içinde çok sayıda Brezilyalı gazeteci Twitter’da Bolsonaro’yu etiketleyip, “Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro, karınız Michelle neden Fabrício Queiroz’dan 89 bin real aldı?” sorusunu yöneltti.

6,6 milyon takipçiye sahip Bolsonaro konuya ilişkin hiçbir soruya henüz yanıt vermedi. Ünlü Brezilyalı besteci Caetano Veloso ile birlikte pek çok ünlü sanatçı ve akademisyen de Twitter’da gazetecilere destek verdi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com