Cumhurbaşkanlığı’ndan BAE Dışişleri Bakanı’na sert tepki!

Cumhurbaşkanlığı'ndan BAE Dışişleri Bakanı'na sert tepki!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın, Türkleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçlayıcı bir mesajı paylaşan BAE Dışişleri Bakanı'na yanıtı sert oldu.

19 Aralık 2017 - 21:56

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed, Türkleri 1916 yılında suç işlemekle suçlayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan bir tweeti tekrar paylaştı.

Arapça tweet'te Fahrettin Paşa'nın Araplardan para ve değerli yazmalar çaldığı iddia ediliyordu. Paylaşımın son cümlesi ise Bunlar Erdoğan'ın ataları ve onların Araplarla geçmişi deniyordu. Tweeti atan kişi profilinde Almanya'da yaşadığını belirten bir diş hekimiydi. İşte Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed'in bu paylaşımına yanıt, Cumhurbaşkanılığı sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi.

Paylaşımı utanç verici olarak niteleyen Sözcü Kalın, şu ifadeleri kullandı: Birleşik Arap Emirlikleri Dışişler Bakanı'nın, Türklerle Arapları tekrar birbirine düşürmeyi amaçlayan bu propaganda yalanını retweet etmesi utanç verici. İngilizlerin planlarına karşı Medine'yi cesurca savunan Fahrettin Paşa'ydı. Ne pahasına olursa olsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saldırmak yeni moda mı? TRT Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Whitey Bulger lawyer says he will sue over prison killing
Whitey Bulger lawyer says he will sue over prison killing
New Jersey'de Uçak Golf Sahasına Acil İniş Yaptı
New Jersey'de Uçak Golf Sahasına Acil İniş Yaptı