Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan Batılı ülkelere...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Batılı ülkelere İslamofobi uyarısı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avrupa’daki İslamofobi ile ilgili olarak Batılı ülkelere uyarıda bulunarak, "Buna karşı bir tavır alınmazsa bunun ilerde Holokost benzeri başka felaketlere yol açılabileceği tespitini bizim açık ve net bir şekilde yapmamız gerekir" dedi.

10 Mart 2018 - 21:43

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul'da İslamofobi ile Mücadele: Kapsamlı ve Etkin Çözümlere Doğru isimli çalıştaya katıldı. Çalıştayda Kalın’ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara da konuşma yaptı. Çalıştayda Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde İslam karşıtlığının getirdiği sorunlar ve çözümlerinin neler olabileceğine değinildi.

Programda konuşan Kalın, batı ülkelerindeki İslam karşıtlığının önüne geçilmezse ciddi sonuçların ortaya çıkabileceğini ifade ederek, Bugün de Müslümanların Avrupa'da ve Batı'da eşit vatandaşlar olarak topluma entegre edilmesi, Avrupa'nın Demokratik çoğulcu insan hakları konusundaki iddiasının en önemli testidir. Gidişata baktığımız zaman nasıl ki o dönemde Yahudi meselesi bir mesele olarak görülmediyse ihmal edildiyse, bugün de Müslümanlara karşı yükselen bu aşırı sağcı ırkçı İslamofobik eğilimlerin, akımların, siyasi hareketlerin, söylemlerin önemsizleştirildiğini, işlevsizleştirilmeye çalışıldığını, normalleştirilmeye çalışıldığını görüyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ohio'da uçak kazası: 2 ölü, 4 yaralı
Ohio'da uçak kazası: 2 ölü, 4 yaralı
Police officer killed in Alabama while serving warrant
Police officer killed in Alabama while serving warrant