Defne Dünya'nın 15 Kızından Biri Oldu ama...

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencisi son sınıf öğrencisi Asude Defne Özkan New York'ta Pace Üniversitesinin oyunculuk bölümüne kabul edildi. Dünya'da her yıl sadece 15 kız öğrenciyi kabul eden Pace Üniversitesi Defne'nin eğitimin bir bölümü için burs verdi ama yetmiyor. Defne şimdi burs için hayırseverlerden destek bekliyor.

Defne Dünya'nın 15 Kızından Biri Oldu ama...
10 Mayıs 2019 - 10:34

Defne sosyal medya üzerinden destek isteyerek "Bu sene en büyük hayalim olan oyunculuğu gerçekleştirmek için dünyadaki ilk 10 oyunculuk okullarından sayılan okullara başvuru videomu yolladım. Yüz yüze beni son seçmelerde görmek için New York'a çağırdılar ve son seçmeleri de başarıyla geçtim. Kazandığım üniversitelerden Pace University (Actor's Studio) bana en fazla burs veren okuldu, o yüzden orayı tercih ettim. Her sene dünyanın dört bir yanından 15 tane kız öğrenci seçiyorlar ve bu sene ben bu öğrencilerin arasından tek yabancı seçilen öğrenciyim. 1/3 burs almış olsam bile, maalesef ailem geri kalan miktarı karşılayamıyor. Eğitimimi en başarılı yerde alıp, ülkemi gururla temsil etmek istiyorum. Elinizden gelebilecek her türlü yardıma açığım. Gerçekleşeceğine inandığım bu hayali tamamlamam için bana destek olursanız minnettar olurum. Bu linkten de ön elemeleri geçip New york'taki seçmelere çağrılmamı sağlayan videoyu izleyebilirsiniz." dedi.

Defne'ye Türkiye'nin New York Başkonsolosluğuda destek verdi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahura Mazda
    6 ay önce
    Ya hocam, abartmayi ne kadar seviyoruz. Dunya'da sadece 15 kisi aliyormus lafa bak! Her universitenin her bolumunun bir kontenjani vardir. X universitesinin Y bolumu de o zaman Dunya'da sadece 11 kisi aliyor diyelim. Sanki tum dunya halki o 15 kisiden biri olmak icin yarisiyor gibi anlatiyorsunuz. Su urunleri yetistiricligi ya da ziraat bolumleri var bildigim 7 kisi aliyor. Dunya'da sadece 7 kisi aliyor mu diyelim simdi bu bolumlere?