• Reklam

Delta Airlines'de Muhammed Fobisi

Amerika Birleşik Devletleri'nde son yıllarda artan İslamofobi uçak şirketlerinde dikkat çekiyor. Amerikan Delta Hava yolları ikinci adı Muhammed olan bir yolcu için işlemleri yavaşlatan görevli, yolcuyu uçağa yetiştirmedi.

Reklam
Delta Airlines'de Muhammed Fobisi
03 Mart 2021 - 07:39
  • Reklam
Olay 27 Şubat'ta Missouri eyaletine bağlı St. Louis Lambert Uluslararası Havalimanı'nda meydana geldi.

Yolcu, bir Delta Airlines çalışanı uçak biniş kartı vermek için kontuara geç geldi. Geldikten sonra Muhammed isimli yolcuyla gereksiz diyaloğa girerek işi uzattı. Ardından güvenlik kontrolüne giden Müslüman yolcu bu kez yanlış biniş kartı verdiğini öğrenmesi üzerine tekrar check-in masasına geri döndü.
Tekrar biniş kartı düzenlenen yolcu bu süre de uçağı kaçırdı.

Neden böyle birşey yaptığını sormak ve bir açıklama istemek için Delta Airlines bankosuna geri dönen yolcu görevlinin "Göbek adın Mohammad bu nedenle araştırma yapmam gerekiyordu." diyerek cevap verdi. Bunun üzerine yolcu detaylı açıklama istemesi üzerine Delta Airlines görevlisi Polisi aradı. 

CAIR-Missouri Ön İcra Direktörü Marwan Hameed  durumu basından öğrendiğini dile getirerek "Muhammed dünya çapında en yaygın isimlerden biri. Delta ve ABD Ulaştırma Bakanlığı'nı bu rahatsız edici olayı araştırmaya ve gelecekte benzer bir olayı önlemek için gereken politika ve prosedürlerde herhangi bir değişiklik yapmaya çağırıyoruz." dedi.

Delta Airlines 2016 yılında da, Müslüman bir yolcuya buna benzer bir yöntem uygulamış ve araştırma sonucunda şirket, yolcuya 50 bin dolar tazminat ödemek zorunda kalmıştı.
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com