Demokrat Partili Murat Güzel'den, İddialara Cevap

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kasım ayında yapılacak genel seçimler öncesi siyaset hareketlendi. Türk Toplumundan New Jersey 9. Bölgesinden aday adayı olan Alp Başaran yarışırken, Demokrat Parti yöneticilerinden Murat Güzel son günlerde gündeme gelen iddialara cevap verdi. Alp Başaran’ı bir yakının vasıtasıyla tanıdığını belirten Güzel, Alp Başaran’ın adını daha önce duymadığını vurguladı ve "Alp beyi Kongrede görmek beni sevindirir." dedi.

Reklam
Demokrat Partili Murat Güzel'den, İddialara Cevap
10 Mart 2020 - 16:08 - Güncelleme: 11 Mart 2020 - 02:49
Reklam

Murat Güzel, kendisi ile ilgili işlere karıştığı iması ve iddiası gerçek dışı olduğunu aktararak bir açıklama yaptı.   
Güzel’in açıklaması şöyle:
1.Türkiye’de birçok farklı görüşe sahip partilerde değişik pozisyonlarda yer alan tanıdıklarım ve dostlarım var. Fakat herkes tarafından da çok iyi bilindiği üzere ben Murat Güzel olarak hiçbir partinin üyesi ya da ‘‘adamı’’ değilim. Fakat Türkiye kökenli olduğumdan yeri geldiğinde iktidarda kimin olduğuna da bakmaksızın doğduğum ülkemin sesini bir Amerikalı olarak duyurmaktan gurur duyuyorum. İnandığım progressive değerler doğrultusunda Amerika’da etkili pozisyonum ile göçmenlerin seslerinin duyurulması, ırkçılığa karşı mücadele, gelir adaletsizliği ve kadınlara karşı negatif ayrımcılık ve fakir ailelerden gelen dezavantajlı kız çocuklarımıza destek gibi konularda kendi şahsi malvarlığımdan bağışlar veriyorum. Fakat sizin ima ve iddia ettiğinizin aksine asla illegal bir bağış yapmadım. Bugüne kadar yaptığım siyasi bağışların hepsi tamamen yasalara uygun ve legaldir.   
2.Otuz dört senedir Amerika’da ikamet ediyorum.  Gerek Amerikan siyasetine etki anlamında gerekse Amerikan siyasetindeki pozisyonum bağlamında şimdiye kadar Türkiye kökenli birinin gelebileceği en yüksek noktadayım. Hem kendi inanmış olduğum değerler ve hem de Amerika’nın kurucu babalarının oluşturduğu evrensel insani değerler için her zaman maddi ve manevi desteğimi ortaya koyuyorum, fikirlerimi paylaşıyorum. Evet sizin tabirinizle dersek “influence” oluşturuyorum.  Bir Amerikan vatandaşı olarak bu yaptığım katkılar Amerika’da ziyadesiyle takdir ediliyor ve bununla da gurur duyuyorum. Aşağıdaki linklerde çıkan yazılarımı (sadece bir kısmını) görebilirsiniz. Politikadan dolayı değil Amerikan toplumuna katkılarımdan dolayıdır ki bana Kongre’de de register olan Ellis Island Şeref Madalyası’nı vermeyi münasip gördüler.  
Evet, burada yaşayan ve ekmeğini burada kazanan bir Amerikan vatandaşı olarak Amerika benim de ülkem. Fakat bu doğduğum güzel ülkemi unutmamı gerektirmiyor. Bundan dolayıdır ki benim gibi Alp Başaran’ın doğmuş olduğu, Türkiye’den, ‘‘yabancı bir ülke’’ diye bahsetmesini açıkçası anlamadım.”
   “ABC GAZETECİLİK DEĞİL FİŞLEME YAPTI”
Geçtiğimiz günlerde ABC Gazetesinde kendisininde adının geçtiği habere atıfta bulunan İşadamı Güzel, “ABC’nin yaptığı gazetecilik değil aksine ideolojik olarak hareket edip, araştırmadan insanları fişlemektir. ABC’nin araştırmadan haberi aldığı ve Daily Caller, Cumhuriyetçi geçinenlerin çıkardığı, sürekli sahte haberler ve kasıtlı itibar suikastları nedeniyle güvenilirliğini yitirmiş bir internet sayfasıdır.  FETÖ’nün darbe girişiminden sonra Fetöcüler kendilerinden olmayan Amerika’daki etkili kişiler hakkında negatif yazılar yazdırmaya başladılar.  En çok saldırdıkları isimlerden biriside şahsım oldu. Bunun nedeni de onların çarkına su taşımayacak olmamdır. İtibar suikastı yapmak için benim hakkımda birçok tweet atılar. Oda yetmedi, Daily Caller adlı sitede şahsım hakkında parayla yazı yazdırdılar. Daily Caller hadisesi budur. Başaran’da Fetöcülerin Daily Caller’a yazdırdıklarını dikkate alıp bana yalan yanlış ithamlarda bulunuyor. Fakat bu ithamlarıyla belki de farkında olmadan Fetöcülerin amaçlarına hizmet ediyor. Ayrıca Daily Caller’ın ithamının aksine ben hiçbir şekilde FBI tarafından sorgulanmadım. Hiçbir illegal faaliyete bulunmadım. Bir avukat olmanıza rağmen, benim avukatlarım tarafından kaleme alınan ve Daily Caller’ın yayınladığı haberin altında yer alan tekzibi neden görmediniz?” diyerek adeta isyan etti.
“PKK VE UZANTILARININ HEDEFİ OLDUM”
Fetöcülerin yanısıra Türk düşmanı grupların zaman zaman hedefi olduğunu aktaran Murat Güzel “Fetöcülere ek olarak, ben ne zaman vergilerimiz Amerika’nın da terör örgütü olarak tanıdığı PKK ve uzantılarına gitmesin dedim işte o zaman PKK ve uzantılarının saldırılarına uğradım. Ben ne zaman üzücü  1915 Tehcir olayları politikleştirilmesin, tarihi bir konuyu tarihçiler arşivler ışığında incelesin dedim işte o zaman Ermenilerin  saldırılarına uğradım. Bu konulardaki düşüncelerimi açık yüreklilikle dile getirdiğim, doğduğum ülkemi unutmadığım için hem Ermenilerin hem Fetöcülerin hem de PKK ve uzantılarının birleşerek hakkında ortak karalama kampanyası başlattıkları ve yazılar kaleme aldıkları tek Amerikalıyım. Bundan sonrada Ermeniler, Fetöcüler, PKK’lılar saldıracak diye doğduğum ülkemle ilgili ve Ortadoğu’da barışın sağlanması için inandığım doğruları özgür bir Amerikalı olarak dile getirmekten kaçınmayacağım. Ben düşüncelerimi Türkiye’deki hiçbir parti için dile getirmedim.” diyerek sözlerini sürdürdü.
  ALP BEYİ KONGREDE GÖRMEYİ ÇOK İSTERİM
Alp Başaran’ın Kongre üyesi olmasına çok sevineceğini vurgulayan Murat Güzel “Alp bey, hiçbir dayanağı olmayan ABC gazetesi ve diğer yanlı gazetelerin haberlerine atıfta bulunarak aslı astarı olmadan zaten Amerika’da sayıları çok az olan ve ülkesini de unutmayan Türkleri neden hedef tahtasına oturttuğunuzu anlamış değilim. Belki politik olarak ses getirmek için bunları yapıyorsunuz. Bilmiyorum. Ama ben avukatlarıma talimat vermeden size yukarıda belirtmiş olduğum hususları iyi niyetle aktarmak istedim. Sizin Kongre üyesi olmanız beni her şeyden daha çok sevindirir. En azından isminiz atalarımızdan gelen güzel bir Türk ismi. ” dedi.
http://www.mcall.com/opinion/mc-immigrants-ceo-perspective-trump-immigration-policy-guzel-yv-0207-20180206-story.html 
http://www.mcall.com/opinion/mc-flag-day-immigrant-perspective-0614-20180613-story.html 
https://turkofamerica.com/index.php/business/item/4531-murat-guzel-s-natural-food-group-in-whitehall-gives-food-to-houston-flood-victims 
https://www.lehighvalleylive.com/opinion/2018/01/_guest_column_11.html
https://she.caclv.org/ 
http://bethlehem.thelehighvalleypress.com/2018/07/24/she-has-everything 
https://www.lehighvalleylive.com/opinion/2017/01/new_adminstration_should_draw.html 
http://www.mcall.com/opinion/mc-us-turkey-trade-guzel-yv-0724-20170723-story.html 
https://aldianews.com/articles/politics/raising-immigrant-voices-us-political-process/51876 
https://www.washingtonexaminer.com/author/murat-guzel 
 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam