• Reklam

Demokratlar, Georgia Seçimlerinde Tarih Yazabilir

Altı yıllık dönem için yarışan Demokrat Jon Ossoff, Cumhuriyetçi Senatör David Perdue'nin % 48'ine karşı % 49'luk oranla önde. Özel Senato seçimlerinde Demokrat Raphael Warnock, Cumhuriyetçi Senatör Kelly Loeffler'in % 48'ine karşı % 50 önde.

Reklam
Demokratlar, Georgia Seçimlerinde Tarih Yazabilir
04 Ocak 2021 - 13:12
  • Reklam
Demokratlar için matematik basit. Demokratlar Georgia'da her iki koltuğu ikinci turda kazanırsa, toplamda 50 sandalyeye ulaşacaklar ve 20 Ocak'ta başkan yardımcısı Kamala Harris ile 50-50 beraberliği kırarak çoğunluğu elde edecekler.

Böyle bir durumda; Beyaz Saray ve Kongre Demokrat Parti yönetiminde olacak. Biden istediği yasayı kolaylıkla çıkarıp, hemen uygulamaya koyabilecek. 2 yıl boyunca iç ve dış politikada Biden'ın politikaları önünde duracak bir güç kalmamış olacak.

Açıkça söylemek gerekirse, Trump, Georgia'da, eyalet çapında bu yarışı on yıldan fazla bir süre
içinde kaybeden tek Cumhuriyetçi. Ortalamaların gösterdiği gibi, görünüşe göre Cumhuriyetçiler gerçekten güç kaybediyor olabilir. Şimdi, Trump'ın maskaralıkları Cumhuriyetçileri sandık başına götürseydi bir şey olurdu. Ancak şimdiye kadar, katılım dalgalanması Demokratlar lehine görünüyor.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com