Denizli Havluları Amerika’da

Denizli Havluları Amerika’da

Başkent Washington’da, Kongre yakınlarındaki bir mağaza, ürünleriyle Denizli’nin rengarenk dokusunu Amerikalılar’a taşıyor. Türk havluları, peştemallar, peşkirler, masa örtüleri, yastıklar satan mağazanın adı Antiochia yani Antakya. Dükkan sahibi Berna Rodman, bu işe 9 yıl önce, Washington’daki Eastern Market bölgesinde haftasonları kurulan bit pazarında tezgah açarak başlamış.

04 Ocak 2018 - 22:01

Başkent Washington’da, Kongre yakınlarındaki bir mağaza, ürünleriyle Denizli’nin rengarenk dokusunu Amerikalılar’a taşıyor. Türk havluları, peştemallar, peşkirler, masa örtüleri, yastıklar satan mağazanın adı Antiochia yani Antakya.

Dükkan sahibi Berna Rodman, bu işe 9 yıl önce, Washington’daki Eastern Market bölgesinde haftasonları kurulan bit pazarında tezgah açarak başlamış. Geçtiğimiz Ekim ayında ilk mağazasını açarak büyük bir hayalini gerçekleştiren Rodman, hem Amerika’daki Türk kadın girişimcilere güzel bir örnek teşkil ediyor, hem de Denizli’deki tezgahlarda özel olarak dokunan tasarım ürünleriyle Türk kültürünün tanıtımına katkıda bulunuyor.

Ürün geliştirmeye çok önem verdiklerini belirten Rodman, eski tezgahlara yeni teknikler getirdiklerini söylüyor. Rodman’ın ürün geliştirmeye örnek olarak gösterdiği çift taraflı, torba yapmayan peştamal, 2014’te New York’taki bir fuarda “Yılın En İyi Ürünü” ödülü kazanmış.

Toptan satışlarının devam ettiğini belirten Rodman, bundan sonraki hedefinin Antiochia’yı Amerika’da bir mağazalar zinciri haline getirmek olduğunu söylüyor.VOA Ayşegül Smith

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York'ta Hamile Kadın Kelepçeli Doğum Yaptı
New York'ta Hamile Kadın Kelepçeli Doğum Yaptı
Ayla Filmi Chicago'da Gösterime Girdi
Ayla Filmi Chicago'da Gösterime Girdi