• Reklam
Reklam

Dikkat! Virüste Üçüncü Dalga Gençleri Vuracak

Almanya'nın Darmstadt Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Bölümü Başhekimi Dr. Cihan Çelik, üçüncü dalganın gençleri vuracağını söyledi.

Reklam
Dikkat! Virüste Üçüncü Dalga Gençleri Vuracak
12 Mart 2021 - 18:28
  • Reklam
Türk doktor Cihan Çelik, ikinci kez korona virüse yakalanan hasta sayısının arttığını, üçüncü dalganın gençler üzerinde etkili olacağını ve bu hastalığın en çok sosyo-ekonomik durumu iyi olmayanları vurduğunu açıkladı.

ARTIK GENÇ HASTALAR GELİYOR
Çelik, Frankfurter Allgemeine Zeitung'a yaptığı açıklamada, üçüncü dalganın yakın olduğunu ve bunun da, daha erken sosyalleşen gençler üzerinde çok etkili olacağını söyledi.

Çelik, korona virüse yakalananların yaş ortalamasının 72'den 48'e düştüğünü belirtti.

BİR YIL GEÇTİYSE DİKKAT EDİN
Dr. Çelik, eğer ilk enfeksiyonun üzerinden ortalama bir yıl geçmişse dikkatli olunması gerektiğine işaret etti. "Özellikle, aşılanmamış yaşlılar ilk enfeksiyondan sonra rehavete kapıldı, önlemleri azalttı ve yeniden enfekte oldu. Hastaları tekrar tedavi etme fikri korkunç." dedi.

İNGİLİZ MUTASYONU İLKİNİ GEÇECEK
İngiliz mutasyonundan etkilenmiş hastaların da gelmeye başladığını belirten Çelik, "Klinikte artık bunları görmeye başladık. Her ikinci veya üçüncü hastayı bu virüsü alıp almadığı konusunda kontrol ediyoruz. Yüzde 30'a yakın bu virüsten etkilenenler var. Yakın bir zamanda bu varyant, ilk korona virüsünün yerini alacağa benziyor. İngiliz mutasyonlu hastaları diğerlerinden ayırmıyoruz. Ama aşıdan veya tedaviden kaçabilecek Güney Afrika ve Brezilya mutasyonlu olanları izole ediyoruz. Ancak İngiliz mutasyonlu hastalarda karantina süresini 10 günden 14 güne çıkardık." dedi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com