Diş eti çekilmesi ile savaşan doğal yöntem

Diş eti çekilmesi ile savaşan doğal yöntem

Diş eti çekilmesi dişlerinizin etrafındaki etlerin geriye doğru çekilerek diş yüzeyinizin büyük bir kısmını dışarıda bırakması demektir.

18 Mayıs 2018 - 01:22

Mikroorganizmalar bu bölgede çok kolay bir şekilde yaşar ve gelişirler. Hatta dişin kökü bile meydana çıkabilir ve bundan sonra size işkence yaşatmaya başlar. Bu noktadan sonraki aşama hatta size dişinizi kaybettirebilir. Diş eti çekilmesi yaşamamak için nelere dikkat etmeliyim?

Diş eti çekilmesi ve diğer diş eti hastalıkları sağlıksız ve iyi bakılmayan dişlerde görüldüğünden, ilk olarak ağız bakımına dikkat edilmelidir. Dişler günde en az 2 defa fırçalanmalıdır. Diş fırçası 3 ayda bir değiştirilmelidir. Dişlerde meydana gelen plaklar 6 ayda bir diş hekimine temizletilmelidir. Sigara gibi diş etine zarar verici maddeler içeren şeylerden uzak durulmalıdır. Doktorunuz tarafından tespit edilmiş herhangi bir vitamin eksikliğiniz varsa bu takviye edilmeli ve sağlıklı beslenilmelidir.

Kekik Kürü ile Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Tedavi  Her bakımdan çok kolay bir bitkisel kürdür.

Kekik kürünü yapılması çok kolaydır. İhtiyacımız olan bir miktar kekik ve sudur. Kekik Kürünün Yapılışı Kekik kürünü yapmanız için hemen hemen her aktarda kolayca tedarik edebileceğiniz bir tutam kekiği bir bardak suya ilave ederek  5 veya 6 dakika kaynatmanızdır.

Kekik kürü hazır,

Sıra geldi uygulamasına. Kekik Kürü Uygulanışı Hazırladığınız kekik kürünü ılındıktan sonra süzün ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınıza bir yudum kekik kürü suyundan alın ve fırçalayın. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York ve New Jersey'de Kar Fırtınası
New York ve New Jersey'de Kar Fırtınası
Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül
Mesude Cıngıllı'ya ABD'den Büyük Ödül