• Reklam

Disney'in Müslüman Kahramanı: Ms. Marvel

Disney'in çizgi film kahramanı Marvel'ın ilk Müslüman süper kahramanı Ms. Marvel, dizi olarak seyirci karşısına Kasım 2022'de çıkacak. Çekimleri devam eden dizinin başrolünü 18 yaşındaki Pakistanlı Müslüman İman Vellani oynuyor.

Reklam
Disney'in Müslüman Kahramanı: Ms. Marvel
20 Aralık 2020 - 20:41
  • Reklam
Müslüman Marvel olarak seçilen 18 yaşındaki Iman Vellani New Jersey'de yaşıyor. Pakistanlı Müslüman bir ailenin kızı olan İman ile birlikte, Aramis Knight, Saagar Shaikh, Rish Shah, Zenobia Shroff, Mohan Kapur, Matt Lintz, Yasmeen Fletcher, Laith Naki, Azher Usman, Travina Springer ve Nimra Bucha paylaşıyor. 

Marvel, oyuncu kadrosuna ek olarak, 2013'te çıkış yapan Ms.Marvel çizgi romanına dayanan dizinin 2021'in sonlarında Disney + üzerinde prömiyer yapacağını paylaştı .

Çizgi roman Bayan Marvel (diğer adıyla Kamala Khan), Jersey City'de yaşayan, vücudunun bazı kısımlarını küçültme veya "embiggen" yapma yeteneğine sahip, suçla savaşan Müslüman-Amerikalı bir gençtir. Çizgi romanlar yazar G. Willow Wilson, sanatçı Adrian Alphona ve editörler Stephen Wacker ve Sana Amanat tarafından senaryosu yazıldı.

Marvel Studios başkanı Kevin Feige, Entertainment Weekly'ye göre geçen yaz D23 Expo'da çizgi romanların bir TV dizisine uyarlanacağını duyurdu .

Dizide Kamala Khan, "Süper Kahramanlara, özellikle Kaptan Marvel'e özel bir yakınlığa" sahip "harika bir öğrenci, hevesli bir oyun tutkunu ve doymak bilmez bir fan-kurgu yazarı".

Şirketin web sitesindeki açıklamada "Ancak Kamala evde ve okula uyum sağlamakta zorlanıyor" yazıyor. "Yani, her zaman saygı duyduğu kahramanlar gibi süper güçler elde edene kadar."

Serinin ardından hayranlar, Vellani'nin Kamala'sı Kaptan Marvel 2'de Brie Larson’dan Carol Danvers’a (Kaptan Marvel) katıldığında, Kasım 2022’de Bayan Marvel sinemada gösterime girecek.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com