• Reklam
Reklam

Dr. Fauci'den ABD'ye Virüs Alarmı!

ABD’de Corona virüs nedeniyle hastaneye yatış sayısında yaşanan grafikle ilgili Dr. Anthony Fauci’den uyarı geldi.

Reklam
Dr. Fauci'den ABD'ye Virüs Alarmı!
05 Ocak 2021 - 19:50
  • Reklam

Dünya çapında  yaşanan Corona virüs grafiğinin artışında tablonun en başında yer alan Amerika Birleşik Devletleri, hastaneye kaldırılan vakalarda rekor kırmaya devam ediyor. Durumun giderek kötüleştiği ülkede, ilk olarak İngiltere’de ortaya çıkan mutasyon geçirmiş Covid-19’un metropol şehir New York’ta kendini göstermesiyle, hastanelerde rekor kırıldı.

125 bin 544 hastaneye yatışla, pazar günü ABD’de zirve yaşandı. John Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre ülkedeki vaka sayısı 20 milyon 815 bine, ölü sayısı ise 353 bin 483’e ulaştı.

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, ülkede oluşan Covid-19 tablosu üzerine konuştu. 

Ülkede salgınla mücadelenin en önemli ismi olarak gösterilen ve seçilmiş yeni Başkan Joe Biden’ın da ekibinde yer alacak olan Fauci, önümüzdeki birkaç hafta içinde durumun daha da kötüleşeceğini söyledi.

Fauci: Durum Daha Da Kötüleşebilir
Noel ve yeni yıl kaynaklı tatil sezonu ve soğuk havalar nedeniyle ev içlerindeki buluşların arttığını, vaka sayılarındaki yükselen grafiğin sebebinin bu olduğunu söyleyen Dr. Fauci, “Önümüzdeki birkaç hafta içinde durum daha da kötüleşebilir. Ya da şu an görmekte olduğumuz korkunç seviyeyi sürdürebilir” dedi.

ABD’nin aşılama programına da değinen Fauci, “Bazı aksaklıklar olabilir, bu anlaşılabilir. Şu an istediğimiz noktada olmadığımız çok açık. Ancak Biden’ın görevdeki ilk 100 günde 100 milyon aşı hedefine ulaşılabilir” ifadelerini kullandı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com