Dr. Mehmet Öz'den Yatmadan Grip Tedavisi

Dr. Mehmet Öz’e göre mümkün. Kendisi bunun kanlı canlı örneği. En son 10 sene önce hasta olduğunu söyleyen Öz, dengeli beslenir, uykunuza dikkat eder ve fiziksel aktiviteyi ihmal etmezseniz mevsimler değişirken sağlıklı kalmaya devam edeceğinizi söylüyor. Ama diyelim ki hastalık sizi yatağa düşürmeyi başardı. Dünyanın sonu değil.

Dr. Mehmet Öz'den Yatmadan Grip Tedavisi
07 Aralık 2019 - 20:45

Genelde hasta olmadığını belirten Dr. Öz Hürriyet gazetesine hastalıklara karşı neler yapılacağını anlattı.

"Ben genelde hasta olmam. Herhalde en son 10 sene önce grip olmuşumdur. Her sene grip aşısı yaptırıyorum. Yüzde 100 etkili değil ama gribe yakalanma ihtimalini yüzde 60-70 oranında düşürüyor. Her sene yaptırınca daha da etkili olduğunu düşünüyorum.

 İşe veya okula gitmemek tabii ki daha iyi. Ama diyelim ki gitmek zorundasınız, hasta olduğunuzu herkese söyleyip sizden uzak durmalarını sağlayın. Kendimi halsiz hissettiğimde daha çok dinlenmeye özen gösteriyorum. Gündüzleri herkes gibi işteyim ama akşam 22.00 oldu mu yatağa girmeye çalışıyorum. Sekiz saat uyumak benim için çok önemli. Eğer kendimi biraz hasta hissedersem mutlaka eve daha erken giderim, gider gitmez yatarım ve sıcak çaylar içerim. Fazla yemek de yemem. Sabaha karşı geçmiş olur o hastalık." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum