• Reklam

Dr. Obuz: Corona 2 Kez Mutasyona Uğradı

Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletinde İç Hastalıkları uzmanı olarak görev yapan Doktor Vedat Obuz, Corona Virüs hakkında ABDPOST.COM muhabiri Esinay Özyurtdaş’a önemli bilgiler verdi. Çeşitli uyarılarda bulundu.

Reklam
Dr. Obuz: Corona 2 Kez Mutasyona Uğradı
09 Ocak 2021 - 21:52
Reklam
Reklam

ABDPOST.COM muhabiri Esinay Özyurtdaş Vedat Obuz’u kliniğinde ziyaret ederek, 1 yıldır dünyayı etkisi altına almış, Corona virüs salgını ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Verdiği tıbbi reçetelerin yanısıra alternatif tıpta çok önemli bir isim olan Vedat Obuz, bölgede yaşayan Türkler tarafından "Melek Doktor" olarak tanınıyor. 

New Jersey’nin Delran ve Trenton şehirlerinde klinikleri bulunan ve 40 yıldan fazla bir süredir ABD’de yaşayan Türk doktor Vedat Obuz, Coronalı bir vakanın 600 kişiye bulaştırabileceğine dikkat çekti. Vedat Obuz önümüzdeki yıl ortalarına kadar Dünya’nın yarısı belki biraz fazlası bu hastalığa yakalanacağını söyledi. 

Dünya’da Corona ile ilgili en fazla çalışmanın Güney Kore’de yapıldığını vurgulayan Dr. Obuz, “Bu hastalığı Güney Kore’nin verilerine göre yılbaşındaki bulaşma başlangıcından daha iyi tanıyoruz. Hastalık Çin İtalya ve Kore’yi daha erken yakaladı. Onların verileri ile Amerika daha şanslı. Amerika’da kurallar ülkesi. Amerikalılar kurallara uyuyor. İran ve Türkiye gibi ülkelerde yakınlaşma fazla. Kurallara da uyulmuyor. O nedenle bulaşma oranı daha fazla.” dedi.

CORONA’YA KARŞI SİRKE ÇOK ÖNEMLİ

Hastalıkla mücadelede temizlik çok önemli olduğunu dile getiren Doktor Vedat Obuz, “Hastalığı önleme yolları olarak çamaşır suyunu sulandırdıktan sonra paspasla evi silmek faydalı olacaktır. Sirke özellikle sebzelerde, yiyeceklerde etkilidir. Eskiler sirkeyi bir tasın içerisinde kaynatarak havadaki mikrobu kırardı. En önemli yerlerden birisi kapı tokmaklarıdır. Evde en azından bir iki defa dokunduğumuz yerlerin silinmesi gerekiyor.

Burnun temizlenmesi de önemli. 500 ml’lik su şişelerinin içine bir çay kaşığı tuz koyarak hipertonik bir tuzlu su oluşturulmalı. Hipertonik tuzlu su bakteri ve virüs barındırmaz. İslam’da biz 5 defa abdest alıyoruz. Aynı abdest alır gibi günde 6 defa buruna 3er defa çekerseniz orada hasta etmeye hazır olan virüsü etkisiz hale getirmiş olursunuz. Ayrıca hasta olan kişinin maske kullanması gerekiyor. Özellikle ateşi olan kişiler kullanmalı” dedi.

ELLERİMİZİ SIK SIK YIKAYIN

“Bir başka tavsiyem de Paça çorbası” diyen Obuz, “Çiğ sarımsak paça çorbasıyla bağışıklık sisteminin direncini virüse karşı arttırır. Bir başka önerim de kemik suyu. Bunların yanında toz vitamin C ve vitamin D-3 tavsiye ediyorum. D-3 vitaminini daima K-2 vitaminiyle dengelenmesi için birebir oranda tüketilmesini tavsiye ediyorum. Yine Çinko çok önemli. Dünya Sağlık Örgütünün tavsiye ettiği Çinko oranı 50 mg. Balık ve balık yağıda çok önemli. Bağışıklığı kuvvetlendiren herkesin düşünemediği bir başka yöntem de var. Terlemeyi yaptıran egzersiz. Egzersiz yaptığımız zaman vücudumuzun lenfatik sistem dolaşımını hızlandırıyoruz. Terlemeyle toksinleri atıyoruz. Her türlü enfeksiyonu önlemede en önemli unsurlardan bir tanesi doğru bir şekilde elleri yıkamak. Yani sıcak su ve sabunla en az 20 saniye elleri yıkamak. Kısaca özetlemek gerekirse korunacağız, hijyene dikkat edeceğiz, toplu olan yerlerden uzak duracağız, akşam gün batımından sonra dışarılarda fazla bulunmayacağız çünkü virüs oranlarının havada en fazla olduğu zamanlardır. Elimizi sık yıkayacağız” şekline konuştu.

CORONA 2 KEZ MUTASYONA UĞRADI GENÇLER DİKKAT
Doktor Vedat ObuzCorona virüsünün 1 yılda 2 kez mutasyona uğradığını belirterek “DNA’sında değişiklik oldu. Eskiden çocuklar yakalanmıyordu. Şimdi çocukların gençlerin yakalandığı görülüyor. Genç nüfusun da öldüğü yönünde bilgiler var.  O nedenle herkesin dikkat etmesi tedbiri elden bırakmaması gerekiyor.” dedi.
 

 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ibrahim Konak
  2 hafta önce
  Dr. Vedat Bey Mikemmel Bir doctotdur
 • SEBIYE COSKUN. MD.
  2 hafta önce
  Degerli Doctor Vedat Abimiz, Cok iyi bir bilim adami oldugu gibi , kalbi gonlu de zengin bir Doctordur . Yillardir Kendisini Tibba ve insanliga Adamis oldugu gibi Amerika’da da hepimize ornek bir abi doctordur. Cok bilgili ve kendini hergun yaptigi arastirmalarla daha da gelitiren Doktor Vedat Obuz bir cok hastanin doctor doctor dolasip da teshisini koyamadigi hastaliklarda teshis koyup ustun analiz ve bilgi yetenigine sahiptir . Amerika ve dunya da ki Tibbi cok yakin takip takip edip en iyi hizmeti ve bakim gece gunduz calisan bir Doctordur . Amerika da parasi olmadigi icin hastaneler den geri cevrien bir cok hastayi gonullu tedavi etmis ve ediyorda . Yuce Rabbim inshallah iki dunyasini da cennet etsin. Boyle Doktor Vedat Abi gibi Hem insanliktan hem de bilimden nasibini almis bilim adamlarimizi ve doctorlarimizin sayini yukselsin insallah . Doctor Vedat abimizi , Melek Doctorumuza saygi ve hurmetlerimizle!!
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com