• Reklam
Reklam

Dünya'nin En Pahalı Dinazor Iskeleti

Amerika'nın New York şehrinde bir açık artırmada 67 milyon yıllık dinozor iskeleti, 31.85 milyon dolara alıcısını buldu.

Reklam
Dünya'nin En Pahalı Dinazor Iskeleti
Editör: Aylin Pektaş
08 Ekim 2020 - 04:55
  • Reklam

Amerika’nin New York şehrindeki Christie’s müzayede evinde “Stan” adındaki 67 milyon yıllık T-rex iskeleti 31.85 milyon dolara satıldı.

Tyrannosaurus rex kelime itibariyle ‘’Zorba Kertenkelerin Kralı’’ anlamına gelmektedir. İsmini Antik Yunanca’da tiran anlamına gelen ‘’tyrannos’’ ve kertenkele anlamına gelen ‘’sauros’’ kelimelerinin birleşimine borçludur. Rex ise Latince’de bilindiği gibi ‘’kral’’ anlamına gelmektedir.

Dinozor iskeletinin şu ana kadar satılan en pahalı dinozor fosili olarak kayıtlara geçtiği belirtildi. 11 metre 27 santimetre uzunluğundaki dinozor iskeletini alan kişinin ismi açıklanmazken, alıcının telefonla teklif veren bir şirket olduğu duyuruldu.

Güney Dakota’daki Black Hills Jeolojik Araştırma Enstitüsü’nde yıllardır sergilenen dinozor iskeletinin 188 kemiği, bozulmamış kafası ve 11 santimden uzun dişleri ile şimdiye kadar bulunmuş eksiksiz en büyük T-rex fosillerinden biri olduğu ifade edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com