• Reklam

e-Ticaret İle Uyurken Bile Para Kazanın!

Tuger Akkaya'nın 'İstifade Ettiren Fikirler' serisinde konuğu Mehmet Tek, Amazon ve e-ticaret konusunda bir uzman. Bu alanda hem kendi yazılımlarını geliştirmiş, hem de eğitimler ve danışmanlık hizmetleri veriyor. Kısaca, uyurken bile para kazanmanın yolunu anlatıyor.

Reklam
e-Ticaret İle Uyurken Bile Para Kazanın!
23 Şubat 2021 - 22:58 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 09:47
  • Reklam
Amazon genelinde e-ticaret hakkında eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren Mehmet Tek, 29 yaşında ve işletme mezunu. Her zaman girişimci olmak istediğini söylüyor. Bu sebeple işletmeden sonra yazılım konusuna da ağırlık vermiş. Böylelikle iş kurma ve girişimcilik için gerekli donanıma sahip olmuş.

İşletme bilgisi ve yazılımcılığı öğrendikten sonra asıl meselenin; sermaye, bilgi ve tecrübe olduğunu keşfetmiş. Amazon'a girerken sermaye kazanmak için de, yazılım bilgisi üzerinden para kazanmaya başlamış. E-ticaret öğretme işi buradan doğmuş.

Türkiye'de birçok markaya danışmanlık hizmeti de veriyor. Amerika'da tescilli 2 adet kendi markasını ve diğer markalı ürünlerin satışını da Amazon üzerinden yapıyor. N11 ve Trendyol gibi Türkiye'deki pazardan da satışlar yapıyor. Youtube'a içerik üretiyor. Udemy'den e-ticaret eğitimleri veriyor. Danışmanlık hizmetleri veriyor. Asıl hedefi de yazılım üzerine giderek kendi teknoloji şirketini kurmak.

E-ticaret üzerine yaptığı araştırmalar ile bulduğu tüm açıkları giderecek ve problemleri çözecek yazılımlar üretmeye başlamış. 2 tane projesi aktif durumda. Türklerin yabancılara, kendisi gibi para vermeden, Türkçe ara yüzlü programlara sahip olmasını hedeflemiş. E-ticarette veriler üzerinden nasıl satış yapılabileceğini anlatmaya çalıştığını söylüyor.

Kendi Markasını Geliştirmek İsteyenlere Öneriler
Ürünü farklılaştırmak lazım. İyi bir çalışma yapılması lazım. Ürünü Amazon'da listelemede kaliteli yapmak lazım. Lansmanını, sadık bir müşteri kitlesi oluşturacak şekilde yapmak lazım. Youtube kanalı açıp ürün tanıtılmalı.

Satış kısmında da fark yaratmak lazım. Instagram hesabını büyütmek önemli. Devamlı oradan yeni ürün lansmanı yapılmalı. Böylelikle lansman için para harcanmasına gerek kalmıyor. Yani fark yaratacak nokta, sadık müşteri kitlesi oluşturmayı başarmak.

Bu konuya ilgi duyanların, aşağıdaki videoyu mutlaka izlemesini tavsiye ederiz.

KAYNAK: Tuger Akkaya

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com