• Reklam

El Chapo'nun Eşi Hakim Karşısında

El Chapo'nun eşi Emma Coronel Aispuro, Amerika'da hakim karşısına çıktı. Aispuro uyuşturucu satmak ve beraberinde birçok suçtan yargılanıyor.

Reklam
El Chapo'nun Eşi Hakim Karşısında
24 Şubat 2021 - 09:07 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 09:48
  • Reklam
Meksikalı uyuşturucu kralı olarak bilinen 'El Chapo' lakaplı Joaquin Guzman'ın eşi Emma Coronel Aispuro, Amerika Birleşik Devletleri'nde tutuklandı. 31 yaşındaki Aispuro, eşi El Chapo'nun milyarlarca dolarlık uyuşturucu kartelini yönetmesine ve 2015’te Meksika'daki bir hapishaneden kaçmasına yardım etmekle suçlanıyor.

ABD Adalet Bakanlığı, Emma Coronel Aispuro'nun Pazartesi günü Washington yakınlarındaki Dulles Uluslararası Havaalanı'nda tutuklandığını açıkladı. Aispuro, Washington'daki federal mahkemeye çıkarıldı. ABD ve Meksika'nın çifte vatandaşı olan Coronel, çiftin okul çağındaki ikiz kızlarının annesi. 2019’da ABD’de ömürboyu hapse mahkum edilen El Chapo, New York’ta yüksek güvenlikli olmasıyla tanınan Metropolitan Correctional Center, MMC Cezaevi’nde cezasını çekiyor.

Aispuro, tek maddelik suç duyurusunda ABD'de kokain, metamfetamin, eroin ve esrar dağıtmakla suçlandı. ABD Adalet Bakanlığı ayrıca Aispuro'yu, 2015'te kocasının Meksika hapishanesinden kaçmasına yardım etmek ve El Chapo'nun ABD'ye iade edilmeden önce ikinci defa hapishaneden kaçması planına dahil olmakla suçluyor.

Aispuro, video konferans yöntemiyle hakim karşısına geçti. 

Meksika'daki hapishaneden iki defa kaçması, El Chapo ve ailesinin tamamen dokunulmaz olduğu yorumlarına neden oluyordu.

El Chapo 2017 yılında ABD'ye iade edilmiş ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

Meksika Cumhurbaşkanı ABD’den Bilgi İstedi
Meksika Cumhurbaşkanı Andres Manuel Lopez Obrador, Aispuro'nun tutuklanmasının ABD’nin iç meselesi olduğunu söylese de  Amerikalı yetkililerden dava ile ilgili daha fazla bilgilendirme talep etti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com