• Reklam

Elif Pisacane'den Çok Konuşulacak Corona Yorumu

Gazeteci Yazar Elif Kask Pisacane California'nın Los Angeles kentinde yaşıyor. California eyaletinde evsizlerin corona sürecinde yemek bulamadığını ve Downtown'da araçların üzerine atılarak para ve yemek istediğini söyledi.

Reklam
Elif Pisacane'den Çok Konuşulacak Corona Yorumu
24 Ocak 2021 - 11:36
  • Reklam
Elif Kask Pisacane, bir süredir Türkiye'de olduğunu ve Los Angeles'a geri döndüğünde durumun daha da kötüleştiğini farkettiğini söyledi. 
Yazar Pisacane Kırmızı renkle anılan Cumhuriyetçi eyaletlerin kapanmaya sıcak bakmadığını, Mavi renkle anılan Demokrat yöneticilerin yönettiği eyaletlerin kapanma ile birlikte açlık ve sefaletin arttığını belirterek "California Mavi eyaletlerden biri. Florida ise Cumhuriyetçi eyalet. California ile Florida'yı kıyaslayacağım. California'da yasal olmayan göçmen var. Eyalette bir çok işyeri zorunlu olarak kapandığı için, yasal olmayan göçmenlerin çalışacak alanları da daralıyor. Yani restorantlar, Spa'lar, kuaför salonları gibi yerler kapandığı için çok büyük oranda insan zor durumda." diye konuştu.

AÇ İNSANLAR ARABALARIN ÜZERİNE ATLIYOR

Önceki gün başından geçen bir olayı anlatan Elif Kask Pisacane, "Bir alışveriş merkezine doğru geldiğimizde çevremizi saran onlarca kişi ekmek parası istiyor, benzin parası istiyor. Yemek istiyor. Böyle bir şeyle daha önce hiç karşılaşmamıştım. Zaten Downtown dediğimiz kent merkezinde, ağlamak istiyorsunuz. Çünkü evsiz dolu. Çadırlarda yaşayan binlerce insan artık sokaklara taşmış durumda. Dükkanlar kapalı. Beverly Hills bile kapalı. Peki bu kadar kapanma Covid-19'u bitiriyor mu? Elbette bitirmiyor." dedi.

FLORIDA VE CALIFORNIA KIYASLAMASI

Cumhuriyetçilerin yönetimindeki Florida ile Demokratların yönetimindeki California'yı kıyaslayan Yazar Elif Kask Pisacane, "Florida hiç kapanmadı. California ise başından beri kapalı ama en fazla Covid-19'un görüldüğü eyaletlerin başında geliyor. Florida ise tam tersi. İnsanlar işinde gücünde ve ekonomik sorunlar yok denecek kadar az." dedi.

İNSANLAR AÇLIKTAN ÖLECEKLER COVID'TEN DEĞİL

Yeni seçilen başkan Joe Biden'e çağrıda bulunan Pisacane, "Mavi eyaletlerdeki kapanmalara bir son verilmesi lazım. Böyle devam ederse insanlar Covid'ten değil açlıktan ölecek. Bizim arabamız lüks sayılacak bir araba, bu tarz arabayla belli bölgelere gidemiyorsunuz. Çünkü sınıflar arasında düşmanlıklar oluşuyor. Bu sokak olaylarındaki yağmalarında sebebi bu diye düşünüyorum. İnsanların gelir düzeyindeki uçurumlar, zengin kesime olan düşmanlığı arttırıyor. New York'ta aynı şekilde. İşyerlerinin yüzde 70'i kapalı. Sokaklar evsizlerle dolu. Akşam karanlığında eve gitmek artık tehlikeli boyutlara ulaşmış. Kısaca Covid-19 sürecinde kapanmak Amerikan ekonomisini çok kötü vurdu. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com