En büyük Atatürk Parkı Michigan’da açılıyor

En büyük Atatürk Parkı Michigan’da açılıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin Michigan eyaletinde, Türkiye dışında en büyük Atatürk Parkı 19 Mayıs’ın 100’ncü yıldönümünde törenle açılacak. Kısa adı TACAM olan Michigan Türk-Amerikan Kültür Dernegi’nin öncülüğünde 15 dönüm büyüklüğünde Atatürk Parkı’nın girişine büyük bir Atatürk büstü konuldu.

05 Mayıs 2019 - 11:55

ABD’nin sekizinci büyük eyaleti Michigan’da Türkiye dışında en büyük Atatürk Parkı 19 Mayıs’ın 100’ncü yıldönümünde törenle açılacak.

Kısa adı TACAM olan Michigan Türk-Amerikan Kültür Dernegi’nin öncülüğünde 15 dönüm büyüklüğünde Atatürk Parkı’nın girişine büyük bir Atatürk büstü konuldu.

TACAM Başkanı Nilüfer Esen-Bilgin, ABD’deki Türklerin bağışıyla bir yıl önce satın alınan  ormanlık arazinin Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına parka dönüştürüldüğünü söyledi.

Bilgin, Atatürk büstünün Toronto’da yaşayan heykeltraş Gabriel Ruhi Tuna tarafından yapıldığını belirterek, parkta Atatürk’ün hayatını, başarılarını, prensiplerini, devrimlerini ve Dünya liderlerinin Atatürk hakkında söylediği sözleri içeren 6 farklı noktada bilgilendirme panoları olacağını bildirdi.

Atatürk Parkı’nda koşu parkurları ve piknik yerleri de bulunuyor.

TACAM Başkanı, parkta Amerikalı ve öteki yabancılara Atatürk’ü tanıtım amaçlı  heykel ve sanat festivalleri  de düzenleneceğini söyledi. Yılmaz Polat ABC

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Rifki Erdec
    3 ay önce
    Parkin tam yerini (adresini) yazsaydiniz haber daha aciklayici olurdu.Selamlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Man says police 'humiliated' after false alarm
Man says police 'humiliated' after false alarm
Colts QB Luck announces surprise retirement
Colts QB Luck announces surprise retirement