• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Erdoğan: 'Barış Pınarı Harekatı' Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat'ın doğusuna yönelik 'Barış Pınarı Harekatı'nın başladığını duyurdu. Reuters haber ajansı, YPG'ye ait mühimmat depolarının vurulduğunu duyurdu. Türk jetlerinin Resulayn'daki hedeflere yönelik bombardımanı devam ediyor. Harekat kapsamında Tel Abyad'daki terör hedefleri, obüs atışlarıyla ateş altına alındı.

Reklam
Reklam
Erdoğan: 'Barış Pınarı Harekatı' Başladı
09 Ekim 2019 - 17:37 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 18:04
Reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlattığını bildirdi.

Erdoğan, Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Barış Pınarı Harekatı ile ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız güvenli bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız. Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birini alınlarından öpüyor, kendilerine ve bu harekatta Türkiye ile birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajını İngilizce ve Arapça olarak ayrıca paylaştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam