• Reklam
Reklam

Erdoğan'ın 3. Doz Aşısı Dünya Basınında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'üçüncü doz aşı' itirafı dünya basınında geniş yer buldu. The Times, ülkede aşı yetersizliği döneminde Erdoğan'ın açıklamalarının eleştirilere neden olduğunu yazdı.

Reklam
Erdoğan'ın 3. Doz Aşısı Dünya Basınında
04 Haziran 2021 - 18:24
  • Reklam
İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Times, ülkede kritik önem taşıyan alanlarda çalışanlar için bile yeterli aşı bulunmadığını ve Erdoğan'ın böyle bir ortamda üçüncü doz aşı olmasının eleştirileri beraberinde getirdiğini yazdı. Haberde, Erdoğan'ın üçüncü doz aşı olduğunu itiraf eden ilk dünya lideri olduğuna da dikkat çekildi.

The Times, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk doz aşısını Çin üretimi Sinovac'la 14 Ocak'ta olduğunu, ikinci doz Sinovac aşısını ise 11 Şubat'ta olduğunu yazdı. Üçüncü doz aşının da 10 Mart'ta yapıldığı belirtildi.

Hannah Lucinda Smith imzalı makalede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekstra dozu aldığı dönemde ülkedeki vatandaşların Pfizer-BioNTech aşısının dozları arasında 1 ay yerine 12 hafta beklemek zorunda kaldığı belirtildi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un sözlerine de yer veren Times, "Vatandaşlara bir doz bile yokken, Erdoğan için üç doz var." ifadelerini aktardı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com