Erdoğan'ın New York ziyareti öncesi Basın kulisi

Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu kapsamında gerçekleştireceği ABD ziyaretleri öncesinde New York’ta bir dizi etkinlik düzenledi.

Erdoğan'ın New York ziyareti öncesi Basın kulisi
21 Eylül 2019 - 08:25

T.C. İletişim Başkanlığı, Türkiye Konuşmaları (Turkey Talks) panel serisi kapsamında “Türkiye-ABD İlişkileri: Eski Ortaklığı Güçlendirmek, Yeni Alanlar Aramak” başlıklı panel ve çeşitli etkinlikler ile Vaşington’da düzenlediği programın ikinci etabına New York’ta devam ediyor.
New York programı kapsamında Türk heyeti ilk olarak, Bloomberg News temsilcileri ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından, Foreign Policy Association ortaklığıyla Harvard Club’ta “Turkey, The United States, and the UN: A Presidential Briefing” konulu bir toplantı düzenledi. Alparslan Bayraktar (Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı), Prof. Dr. Gülnur Aybet (Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi, Milli Savunma Üniversitesi Öğretim Üyesi) ve Prof. Dr. Mehmet Akif Kireçci (Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi)’nin konuşmacı olarak yer aldığı toplantının moderatörlüğünü Noel V. Lateef (Foreign Policy Association Başkanı) yaptı.
Toplantıdan sonra Türk heyeti, Wall Street Journal Editörler Kurulu ile bir görüşme gerçekleştirdi. ABD’de ilk Türk Belediye Başkanı olarak görev yapan Tayfun Selen’le de bir görüşme gerçekleştiren Türk heyeti, görüşmenin ardından ABD’de yerleşik Türk basın mensuplarıyla görüştü. Daha sonra, ABD Süryani ve Musevi toplumu kanaat önderleriyle bir araya geldi.
New York programı, Türk heyetinin New York’ta faaliyet gösteren Türk iş adamlarıyla gerçekleştirdiği görüşme ile sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum