Eren Bali, Amerika'da Corona'ya Çare Arıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde Coronaviruse karşı etkili çözüm üretenlerden biride Türk iş insanı Eren Bali. Online Eğitim Platformu Udemy'in kurucusu olan 36 yaşındaki Eren Bali Lisede girmiş olduğu Uluslararası Matematik Olimpiyatlarında derece yaptığı için MİT ve Harvard gibi dünyaca ünlü üniversitelerden teklif alıyor.

Eren Bali, Amerika'da Corona'ya Çare Arıyor
22 Mart 2020 - 07:00 - Güncelleme: 22 Mart 2020 - 08:30

Eren Bali Corona Virüs ile mücadelede @CarbonHealth birkaç haftadır COVID-19 salgını ile mücadelenin ön saflarında yer aldığını belirterek, "28 Şubat'ta ilk COVID-19 hastalığı ile ilgili haberler çıkınca bizde ekibimizle birlikte neler yapabileceğimizin araştırmasına girşitik. Coronavirus testini CDC ile küçük ölçekte, şimdi Quest ve Labcorp ile daha büyük bir ölçekte yapıyorduk. Test sınırlı olduğunda, insanları çok etkili olan sanal izlemeye koyduk.
Tüm şirketi buna adadık. Klinik ekipleri yükün çoğunu alıyor. Ancak şirketin geri kalanı -destek, pazarlama, veri, tasarım, mühendislik, her şeyi adlandırın - hepsi ellerinden geleni yapıyor. İşimizi takip edebilirsiniz:
Sonraki adımlarda kişisel rehberlik sağlayan günlük sanal izlemeli bir değerlendirme aracı oluşturdu. Coronavirus ile ilgili video ziyaretleri için tüm ücretlerden feragat ettik. Talebi karşılayabilmek için personelin genişletilmesini istiyoruz." dedi.
Sigortasız hastalara ücretsiz test yapabileceklerini belirten Bali "COVID-19 endişeleriyle klinik ziyaretlerinde sigortasız hastalar için ücretsiz destek vereceğiz. Eğer yardım edebilecek hayırsever kuruluşlar biliyorsanız, lütfen bana ulaşın." dedi.
California'daki pop-up lokasyonları ile test kapasitesini artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Eren Bali "Lojistik konusunda yardımcı olacak kaynaklarınız varsa destek verecek arkadaşlar arıyoruz. Avantajımız klinik ekipleri, protokolleri ve tüm teknolojik verileri kontrol edebiliyoruz. Bunu iyi kullanmaya çalışıyorum.
Arz sıkıntısından kaygılıyız. Okulların kapanması da klinik personelimiz için çocuk bakımı gibi endişelerimiz bulunuyor. Umarım herkes sağlık çalışanlarının baskısı altında empati kuracaktır. Hem iyi hazırlanmış hem de sakin olmalıyız.
Misyonumuz her zaman birinci sınıf sağlık hizmetlerini herkesin erişimine sunmak olmuştur. Bu salgın sırasında hedefimiz, sistemimiz üzerindeki bazı baskı noktalarını hafifletmek ve aynı zamanda topluluklarımızdaki korku ve stresi azaltmaktır. Yardım etmek istiyorsanız: [email protected]" diyerek bu konuda bireysel çalışanlardan destek istedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum