Eşini Aprondan uğurlamak için bilet aldı.

Singapur Changi Havalimanı'nda eşini uçağın kapısına kadar uğurlamak için bilet alarak bekleme salonuna gelen bir adam gözaltına alındı.

Eşini Aprondan uğurlamak için bilet aldı.
03 Eylül 2019 - 17:15

Singapur Emniyet Müdürlüğü'nün Facebook sayfasında yer alan açıklamada, ismi açılkanmayan 27 yaşındaki adamın 25 Ağustos'ta "biniş kartını amacı dışında kullanmak" suçundan gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada, "Soruşturma sonunda şahsın karısını uğurlamak için transit alana girdiği ortaya çıktı. Uçağa binme niyeti yoktu" denildi.

BBC Türkçe'nin haberine göre transit alanın Altyapı Koruma Yasası uyarınca koruma altındaki bir bölge olduğuna dikkat çekilerek Ocak ayından bu yana aynı suçtan toplam 33 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

 

7 yıldır dünyanın en iyi havalimanı seçiliyor

 

Changi, İngiltere merkezli havalimanı ve havayolu şirketi derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yedi yıldır dünyanın en iyi havalimanı seçiliyor.

 

Nisan'da hizmete giren doğa parkı temalı Jewel terminali 3 bin ağaç ve 60 bin fundasıyla Asya'nın en büyük kapalı bahçelerinden birine ev sahipliği yapıyor.

 

1 milyar 200 milyon dolara mal olan ve havalimanının üç terminalini birbirine bağlayan kompleks, 60 metrelik yüksekliğiyle dünyanın kapalı bir alandaki en büyük şelalesini de barındırıyor.

 

"Havalimanını görmek için bilet alanlar var"

 

Bazı kişilerin havalimanını görebilmek ve burada alışveriş yapabilmek için bilet alıp uçuştan önce biletlerini iptal ettirdikleri söyleniyor.

 

2016'da havalimanında biniş kartında sahtecilik yaparak 18 gün geçiren Malezyalı bir kişi gözaltına alınmıştı.

 

Bu olaydan bir süre sonra da iPhone 7 almak için bilet satın alan bir çiftin gözaltına alındığı açıklanmıştı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum