Eski TADF Başkanı Sarıer Vefat Etti

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu eski başkanı Yalçın Kaya Sarıer New Jersey'de vefat etti. Sarıer ailesi taziyeleri New Jersey'de bulunan Şamdan Restorantta kabul edecek.

Eski TADF Başkanı Sarıer Vefat Etti
17 Ağustos 2019 - 23:35 - Güncelleme: 17 Ağustos 2019 - 23:48

Sarıer için bugün anma töreni yapılırken, akşam saat 5 sıralarında  Piermont Road, Cresskill, NJ Şamdan Restaurantta taziyeler kabul edilecek akşam yemeği yenilecek.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun ve Society of Turkish American Architects, Engineers, and Scientists, (MIM) bir taziye mesajı yayınladı. Federasyon ve Dernek mesajında "Derneğimizin eski başkanlarından, Türk Amerikan toplumunun önemli simalarından değerli büyüğümüz “Yalçın Kaya Sarıer’in vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı diliyoruz." dedi.

3 çocuk babası Yalçın Kaya Sarıer 1986 - 1987 döneminde bir yıl TADF başkanlığını yürütürken, 1975 ve 2002’ yılları arasında ise MIM Derneği Başkanlığını yaptı. Uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletleri'nde İnşaat mühendisi olarak çalışan Sarıer 88 yaşındaydı.

ABDPOST.COM olarak merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Azmi Güran
    1 ay önce
    WW II zamaninda agustos 1944 te kapanan Istanbul Alman Lisesinde ikisene ayni sirada oturdugum arkadasim Yalcin Sarier’den uzun zaman haber alamadim. Biraz önce hayatta olmadigini okudum. Ikimizde ayni nesildeniz. Topragi bol oslun.