• Reklam

'Et Doktoru' Nusret, Dr. Oz Show'da...

Amerika'daki gururumuz Dr. Mehmet Öz, TV programı 'The Dr. Oz Show'a, tüm dünyada tuz serpme stili ile fenomenleşen ve 'Salt Bea' olarak anılan Nusret'i konuk aldı. Bu iki tanınmış Türk, bir TV şovunda bir araya gelince bakın neler oldu!..

Reklam
'Et Doktoru' Nusret, Dr. Oz Show'da...
28 Aralık 2020 - 19:09
  • Reklam
Kahvaltı Edenlerden Mi, Etmeyenlerden Mi?
Mehmet Öz, Nusret'e programlarında sıkça ele aldığı ve konuklarına yönelttiği o malum soruyu sordu: Salt Bea Nusret acaba, '#teamnobreakfast' yani kahvaltı etmeyenler ekibinden mi, yoksa değil mi?

Hatırlarsanız bir süre önce Dr. Öz kahvaltının gereksiz bir öğün olduğunu iddia etmiş ve başta kahvaltısıyla ünlü biz Türkler olmak üzere, birçok kesimden tepki çekmişti. Bunlardan biri de oyuncu Mark Wahlberg idi.

Bu sebeple, Mark Wahlberg ile bir sağlık polemiğine girdiğini belirten Dr. Öz, Nusret'in de ona benzer bir vücut yapısına sahip olduğunu belirterek "Sizler Zeus'a benziyorsunuz." diyor. Ve sorusunu soruyor: "Benimle misin, yani kahvaltıya hayır mı, yoksa Wahlberg gibi abartılı kahvaltı tarafında mısın?" Nusret'in cevabı Dr. Öz'den yana oluyor ve kahvaltıya hayır dediğini söylüyor.

Dr. Öz Nusret'in sabah alışkanlıklarını merak ediyor ve birçok restoranı olan Nusret'in, buna rağmen akşam yemeğini çok erken yediğini belirtiyor. Sağlıklı bir yaşam sürmeye çalışan Nusret, en geç 6-7 gibi akşam yemeğini yiyormuş.

Nusret'in Kahvaltı Alışkanlıkları
Sabah alışkanlıklarına gelince; sabahları 6'da uyanan Nusret, kahvesini içtikten sonra 1,5 saat boyunca spor yaptığını söylüyor. Ve sporun ardından 49 adet siyah zeytin yiyormuş. Bitmedi! 9 adet yumurtanın beyazı, roka, domates, 1 adet avokado ve 1 dilim ekmek Nusret'in kahvaltısında olmazsa olmazları.

Dr. Öz tüm bu gıdaların 'Sistem 20 Planı'na uygun, yani sağlıklı gıdalar olduğuna işaret ediyor.

Et Nasıl Doğranır?
Dr. Öz, güçlü bir protein kaynağı olan eti lezzetli hale getirmenin tüm sırlarını bilen Nusret'ten, kendisiyle  birkaç tanesini paylaşmasını istiyor.

Nusret bir doktor edasıyla hemen cebinden siyah eldivenlerini çıkararak kendisine 'Et Doktoru' diyor. Bu arada Dr. Öz de ekibinden mor cerrahi eldivenlerini istiyor şakayla. Nusret her zamanki klasik hareketleriyle ceketini çıkardıktan sonra, stüdyodaki etleri videolarındaki gibi bir şovla kesmeye başlıyor.

Bu şovu tam bir sanat olarak nitelendiren Dr. Öz'ün stüdyodaki konukları, Nusret'in şovunu alkış yağmuruna tutuyor.

Altın Kaplama Pirzola!
Ardından Dr. Öz, tezgahın altından altın kaplama bir pirzola çıkarıyor ve Nusret'ten eti evlerimizde nasıl doğramamız gerektiğini bizlere öğretmesini istiyor. Çünkü et önemli bir protein ve doğru kesilmesi gerekir. Nusret, altın kaplama eti de bir şov edasıyla dilimliyor alkışlar eşliğinde. Ve ardından klasik hareketiyle tuzlayacakken, Dr. Öz onun karın kaslarını göstermesini istiyor. Karnını açan Nusret'e "İşte Wahlberg'in kıskandığı aslında bu." diyor.

Ve sonrasında Nusret'i bir koşu bandına alarak, ne kadar hızlı koşabildiğine bakmaya karar veriyor. Nusret şov gereği koşu bandında koşarken, o klasik hareketiyle bir yandan da eti tuzluyor.

Şovun tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

KAYNAK: Dr. Öz ve Ekibi

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com