Facebook Gizli Bilgileri Herkese Açmış

Facebook Gizli Bilgileri Herkese Açmış

Dünyanın en büyük sosyal arkadaşlık ağı Facebook sistemden kaynaklanan bir hata nedeniyle Mayıs ayında kullanıcılara ait özel bilgilerin yaklaşık 10 gün süreliğine diğer üyelerin erişimine açık kalmış olabileceğini duyurdu.

10 Haziran 2018 - 09:31

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı Facebook, sistemden kaynaklanan bir hata nedeniyle mayıs ayında kullanıcılara ait özel bilgilerin yaklaşık 10 gün süreliğine diğer üyelerin erişimine açık kalmış olabileceğini duyurdu.

18 - 27 Mayıs tarihleri arasında 14 milyonu aşkın kullanıcının özel ve belirli kişilere açık bilgilerinin söz konusu hata sebebiyle herkese açık konuma getirildiği belirtildi.

Facebook söz konusu ayarların yeniden eski haline getirildiğini açıklarken, firma şimdi kullanıcılara o dönemde paylaştıkları verilerin ne olduğuna dair bir uyarı mesajı gönderecek. Kullanıcılar böylece o dönemde uygun olmayan bir içerik paylaşıp paylaşmadığını öğrenebilecek.

Facebook’un gizlilikten sorumlu müdürü Erin Egan yaptığı açıklamada , sosyal medya kullanıcılarından bu tarihte yaptığı paylaşımları kontrol etmesini isteyerek, özür diledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan Trump ile Suriye Operasyonunu Görüştü
Erdoğan Trump ile Suriye Operasyonunu Görüştü
Kaybolan Babasının Kemiklerini Evinde Buldu
Kaybolan Babasının Kemiklerini Evinde Buldu