Facebook "Ne Kadar Paranız Var?" Bilecek

Facebook "Ne Kadar Paranız Var?" Bilecek

Sosyal medya devi Facebook, patentini aldığı yeni bir algoritma ile gündemde. Facebook artık ne kadar paranız olacağını da bilecek.

28 Şubat 2018 - 20:55

Sosyal medya devi Facebook, geliştirdiği algoritmalar vasıtasıyla kendi alanında kullanıcısını en çok tanıyan platformlardan biri olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılarının dünya üzerinde nerede bulunduğundan, siyasi görüşüne kadar pek çok konu hakkında veriler elde eden Facebook, üzerinde çalıştığı yeni bir algoritma ile kullanıcılarının ne kadar parası olduğunu da bilecek.

Facebook, kullanıcılarını sosyoekonomik olarak kategorize etmesine olanak tanıyan yeni algoritması için patent başvurusunda bulundu. 1.5 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook'un 2016'nın Temmuz ayında yaptığı patent başvurusu bu hafta onaylandı. 

ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından onaylanan algoritma sayesinde Facebook, kullanıcılarının sosyal ağda gerçekleştirdikleri işlemlerden yola çıkarak kullanıcıların finansal varlıklarını tahmin edebilecek.

Patentte ayrıca, kullanıcıları sosyoekonomik gruplara ayırmak için demografik verilerden, hangi cihazlarla Facebook'a bağlandıkları ve internet kullanımı gibi bilgiler de kullanılacağı belirtiliyor. (Mirror)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gece uykusunda diş sıkanlar dikkat
Gece uykusunda diş sıkanlar dikkat
ABD'de Uçak unutulan kalp nedeniyle geri döndü
ABD'de Uçak unutulan kalp nedeniyle geri döndü