Faladdin Sahibi Kafa Farkında...

Faladdin Sahibi Kafa Farkında...

Son dönemde en çok indirilen aplikasyonlardan biri olan Faladdin yaptığı yorum ve çıkarımlarıyla işte bu soruyu sosyal medyanın gündemine taşıdı. Bir senede 9 milyon kişinin indirdiği uygulamanın sahibi bakın ne dedi?

27 Şubat 2018 - 08:18

Başarılı Habercilerden iki isim, Gülşah İnce Birsen ve Emre İzkübarlas, sosyal medyada gündeme gelen, “kafa farkı”yla öne çıkan isim ve konuları açtıkları "Kafa Farkı" isimli youtube kanalında gündeme getirmeye başladı.

İlk konuk ise popüler fal uygulaması olan Faladdin’in genç girişimcisi Sertaç Taşdelen oldu.

Taşdelen de aslında bir beyaz yakalıydı. Dubai’de bir firmada çalışırken annesinin arkadaşlarına  telefon aracılığıyla fal bakmasıyla başladı macera… Önce annesine fal baktırarak başlattığı girişimcilik örneği, bugün 9 milyon kişinin indirdiği ve her gün ortalama 1 milyon kişinin fal baktırdığı bir uygulamayla devam ediyor.  

Ancak uygulama ile ilgili telefondaki mesaj ya da bilgilerin ele geçirilip buna göre yorumlar yapıldığı ve bu nedenle uygulamanın popüler olduğu iddiası vardı.


Taşdelen’e göre, başarılarının sırrı iyi fal bakan isimlerin bildiklerinin teknolojinin geldiği son noktayla birleşmesi. İddialar için ise Taşdelen “1 milyon kişinin tüm bilgilerini ele geçirip ona göre yorum yapmanın imkanı yok. Böyle bir sistem yok. Bunu yapabilseydik CIA ya da MİT’le çalışırdık, Whatsapp’ın sahibi bile yapamaz bunu. “ dedi. Medyafaresi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Chicago'da Yürekleri Ağza Getiren Sky Deck
Chicago'da Yürekleri Ağza Getiren Sky Deck
Turabi Amerika'da Şampiyon oldu
Turabi Amerika'da Şampiyon oldu