• Reklam

Fatih Altaylı: Mesut Özil Futolcu mu, İmam mı?

Fatih Altaylı, HaberTürk'teki köşesinde Mesut Özil'in sosyal medya paylaşımlarına değindi. Altaylı'nın Özil yorumu, Twitter'da gündem oldu.

Reklam
Fatih Altaylı: Mesut Özil Futolcu mu, İmam mı?
13 Şubat 2021 - 05:41
  • Reklam
Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde Fenerbahçe'nin yeni transferi Mesut Özil'i kaleme aldı. Altaylı HaberTürk'teki yazısında, Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Altaylı, "Mesut Özil’i sosyal medyadan izleyenler futbolcu olarak mı geldi yoksa imam mı ayırt etmekte zorluk çekebilirler" dedi. Altaylı'nın Özil yorumu, sosyal medya platformu Twitter'ın gündemine oturdu.

Altaylı: Forma Girmesini Hasretle Bekliyorlar
Özil'in şu ana dek futbol sahasında Fenerbahçe'ye ciddi bir katkı sağlamadığını belirten Altaylı, taraftarın forma girip kendini bulmasını 'hasretle beklediğini' ifade etti. 

Altaylı Sözlerine Şöyle Devam Etti:
"Çünkü Mesut Özil bol miktarda İslami paylaşım yapıyor. Hemen birileri kendini ortaya atıp “Ne o İslami paylaşımlardan rahatsız mı oldun” falan demesin. Hiç ama hiç olmadım. Beni ilgilendiren bir şey değil sonuçta. Selefi alimlerden paylaşımlar yapması “Cumhuriyet değerlerinin yılmaz bekçisi” olduğuna inandığım Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sorunudur, benim değil. Ancak bugün Cuma münasebetiyle yaptığı paylaşım, benim “Mesut Özil ne yerli ne de millidir” fikrimin doğruluğunu kanıtlar nitelikte."

"Mesut, dünyadan milyonlarca kişinin takip ettiği sosyal medya hesabına Fenerbahçe forması ile ellerini açıp bir cami önünde dua ettiği bir fotoğraf koydu. “Ne güzel” diyecekseniz demeyin. Çünkü Mesut Özil’in önünde dua ettiği camii Türkiye’den değil. Hindistan’dan Türkiye’deki onlarca dünya güzeli camii dururken, Ayasofya, Süleymaniye, Selimiye, Sultanahmet gibi her biri bir başyapıt onlarca şahane camimiz varken ve milyonlarca uluslararası takipçili bir hesapta Türkiye’nin tanıtımına bir nebze olsun katkı yapmak mümkünken, Özil koya koya Hindistan’dan Jama Camii’nin fotoğrafını koyuyor. Ben de haliyle “Acaba bir sonraki transfer Hindistan’a mı acaba” diye düşünüyorum."

Fatiy Altaylı'nın yazısı, Twitter'da Fenerbahçe taraftarları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com