• Reklam

Florida'da Serap Odabaş Yiğit Hayatını Kaybetti

Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinde uzun yıllardır güçlü iş kadınları arasında yer alan sevilen bir isim olan Serap Odabaş Yiğit mücadele ettiği amansız hastalığa yenik düştü.

Reklam
Florida'da Serap Odabaş Yiğit Hayatını Kaybetti
21 Şubat 2021 - 20:42
 • Reklam
Türk Florida Derneklerinde yöneticilikte yapan Serap Odabaş Yiğit 64 yaşındaydı.

Turk Evi mütevelli heyetinin tek kadın üyesi olan Serap Odabaş Yiğit 2 çocuk annesiydi. 
Önceki gün uzun süredir tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybeden Yiğit'in Miami'de defnedileceği öğrenildi.

Serap Odabaş Yiğit, Amerika'ya 1982 yılında ögrenci olarak geldi.
Amerikan Üniversitesi Isletme bölümünden mezun olduktan sonra yüksek eğitimimi yine Isletme (MBA) dalında George Mason Üniversitesinde tamamladı.

Dünya Bankasında dokuz yıl Bütçe Analisti olarak çalıştıktan sonra eşiyle beraber serbest çalışmaya başladı.
2001 yilinda Washington DC’den Florida’ya taşındı ve kendi işletmelerinin mali yonetimini ve muhasebe işlerini idare etti.

Bu arada Washington DC’de kurulu bir çok Türk Amerikan  derneklerinde Türk kültürünün Amerika’da tanınması için faaliyetlerde bulundu. Turkish Children Foster Care derneğinin başkan yardımcılığı, Anatolian Dancers folklore grubunun kurucu uyesi, ve ATA-DC festival komiteleri bunlardan bir kaçı. Florida’ya taşındıktan sonra Türkiye’nin ve kültürümüzün tanıtılması için faaliyetlerine devam etti. Guney Florida’da kurdugu ve buradaki genç kızlardan oluşan Türk Folklor Grubunun öğretmenliğini ve idaresini yaptı.

FTAA’nin yonetimde başkanlık yaptı ve son yıllarda Türk evi Mütevelli heyetinde aktif olarak çalıştı.
 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Leyla Draman
  1 gün önce
  Can dostum dediğim bir yakınımdı. Kendimi bilecek yaşta tanıyıp, bugünlere getirdiğimiz bir dostluğumuz vardı. Kısa sayılabilecek yaşamına başkalarına yararlı işler sığdırdı. Serap’ı vatanında uğurlayacağız. İyiki yaşamımda olmuşsun Serap’çım. Bir daha dünyaya gelmek mümkün olsa yine seni tanımak isterdim. ????????
 • Fuat Ornarli
  2 gün önce
  Miami'de defnedilmeyecek, Turkiye'ye gonderilecek. Lutfen yanlis haber yapmayin. Sevenlerini uzmus oluyorsunuz, ve yanlis yonderilmis oluyor. Florida Turk Gazetesinden aldiginiz bu kaberi kaynak gostermeden ve ilaveler yaparak yayimlamaniz dogru degil. http://www.floridaturkgazetesi.com/content/acı-kayıp-ve-başsağlığı
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com